دوشنبه, ۳۱ اردیبهشت , ۱۳۹۷ - ۱۵:۵۴

پس از دو روز برگزاری نخستین همایش پژوهش‌های کاربردی در علوم ورزشی مقالات برتر در بخش‌های مختلف همایش شناخته و معرفی شدند.
به گزارش خبرنگار خبرگزاری آنا پس از دو روز برگزاری نخستین همایش پژوهش‌های کاربردی در علوم ورزشی که با همت دانشگاه آزاد اسلامی و حمایت شرکت داده پژوهان داتیس و اداره کل ورزش و جوانان استان همدان برگزار شد، مقالات برتر در بخش‌های مختلف معرفی شدند.

در مبحث مدیریت ورزشی در بخش سخنرانی، مقاله مجید سلیمانی و عادل افکار با عنوان تحلیل عوامل مؤثر بر رفتار خرید ناگهانی کالاهای ورزشی به‌عنوان برتر دست‌یافت، در بخش پوستر مقاله مریم صفایی شکیب، مجید سلیمانی و آزاده سید عالی‌نژاد با عنوان نقش عوامل مؤثر بر توسعه لیگ برتر فوتبال استان همدان با رویکرد بازاریابی ورزشی، برگزیده شد.
در بحث فیزیولوژی در بخش ارائه مقاله، بهناز ونکی، نادر شاکری، حجت اله نیک‌بخت و پروانه فرزانگی با مقاله «تغییرات مالونیل دی آلدیئید سوپراکسید دیسموتاز در بافت قلب موش‌های مبتلابه سرطان پستان» برتر شدند و در بخش پوستر نیز علی مرادی با مقاله «تأثیر دو نوع تمرین هوازی و مقاومتی بر اینترلوکین ۴ و اینترفرون گاما مردان چاق» عنوان برتر را کسب کرد.

در مبحث بیومکانیک بخش ارائه مقاله، منوچهر حیدری با مقاله «تمرینات حس عمقی در فرایند توان‌بخشی فوتبالیست‌ها پس از عمل جراحی آرتروسکوپی زانو رباط صلیبی قدامی» عنوان برتر را کسب کرد و در بخش پوستر نیز محمد زارع خورمیزی و امیررضا رفیعی جوزم با مقاله «تأثیر ورزش بر کمردرد در دوران بارداری نسبت به عدم انجام آن» به‌عنوان برتر دست پیدا کرد.
نخستین کنفرانس پژوهش‌های کاربردی در علوم ورزشی باهدف گردهم آوردن جامعه دانشگاهی، محققان و پژوهشگران به‌منظور تبادل و به اشتراک‌گذاری تجارب و نتایج تحقیقات علمی در تمامی جنبه‌های تخصصی علوم ورزشی و میان‌رشته‌ای، در روزهای ۱۹ و ۲۰ مرداد در دانشگاه آزاد اسلامی همدان برگزار شد.