آرشیو اخبار دانشگاه آزاد تخریب‌ها از کجا نشات می‌گیرد؟ پشت پرده تخریب‌های زنجیره‌ای علیه مدیریت دانشگاه آزاد اسلامی چیست؟+ سخنان دکتر میرزاده
 
 

تخریب‌ها از کجا نشات می‌گیرد؟ پشت پرده تخریب‌های زنجیره‌ای علیه مدیریت دانشگاه آزاد اسلامی چیست؟+ سخنان دکتر میرزاده

اخیرا تعدادی از رسانه‌های دلواپس به صورت زنجیره‌ای اقدام به انتشار اخبار تخریبی، مجعول و کذب علیه رئیس دانشگاه آزاد اسلامی و مدیران این دانشگاه کرده‌اند.

به گزارش گروه رسانه‌های دیگر خبرگزاری آنا به نقل از روزنامه فرهیختگان هر چند کذب و مجعول بودن همه این اخبار بر هر خواننده منصفی واضح است و حتی در برخی مورد (مثل ایراد اتهام سرقت خودرو و جعل پلاک آن!) خواننده را به خنده وا‌می‌دارد، اما نباید از این نکته غافل شد که این اتهام افکنی‌ها نشانه یک خط سهم‌خواهی و باج‌گیری از دانشگاه در آستانه انتخابات مهم پیش‌روست. به نظر می‌رسد افرادی که منافعی در این دانشگاه داشته‌اند یا آن را از دست داده‌اند مشی مستقل و آکادمیک حمید میرزاده را مانعی برای تحمیل افراد و اغراض سیاسی خود بر این دانشگاه می‌دانند.

این خط شبه‌ رسانه‌ای در ابتدا کوشید دانشگاه آزاد اسلامی را وارد بازی‌های انتخاباتی و جهت‌"یری‌های سیاسی کند که دراین امر ناکام ماند.

انتخاب رئیس دانشگاه آزاد اسلامی با تایید هیات نظارت شورای نگهبان به عنوان عضو هیات اجرایی مرکزی انتخابات خط پایانی بر نقشه اولیه این جریان‌سازی بود. اما انتشار زنجیره‌ای چند خبر عجیب که از قضا از جذابیت رسانه‌ای هم برخوردارند و استفاده از عناوین عوام فریبانه‌ای مثل «لقمه چرب و نرم» و مانند آن در این خبرها نشان می‌دهد که ساماندهان این خط تخریبی می‌کوشند با انتشار این اخبار جعلی و ایراد افترا و تهمت به مسئولان دانشگاه آزاد اسلامی به نوعی باج‌گیری سیاسی کنند.

تصمیم دانشگاه آزاد اسلامی در مقاومت در مقابل این خواسته‌های غیر قانونی و تن‌ ندادن مدیران آن به جهت‌گیری‌های سیاسی در انتخابات گذشته مجلس شورای اسلامی باعث شده است تلاش‌های دامنه‌داری برای شکستن استقلال طلبی این دانشگاه و مشی آکادمیک مدیران آن که بارها مورد تشویق و تحسین ناظران واقع شده است آغاز شود. به نظر می‌آید این جریان می‌کوشد با استفاده از فقدان آیت‌الله اکبر هاشمی رفسنجانی (ره) و تا پیش از انتخابات ریاست جمهوری منویات خود در دانشگاه را پیاده کند.

رابطه حسنه، علمی، قانونی و مبتنی‌بر اساسنامه رئیس هیات امنا و موسس دانشگاه آزاد اسلامی با مدیران این دانشگاه و حمایت او و اعضای هیات امنای دانشگاه از استمرار مدیریت میرزاده نیز نقشه‌های این جریان منفعت‌طلب را چنان نقش بر آب کرده است که آنها عملا خیال‌های خام خود مبنی‌بر استفاده از فقدان آیت‌الله هاشمی رفسنجانی رحمت‌الله علیه در جهت اعمال نفوذ و خارج کردن دانشگاه از مسیر علمی و وارد کردن آن به بازی‌های سیاسی را بر باد رفته می‌بینند. امری که باعث می‌شود خط رسانه‌ای این گروه با بیان اخبار مجعول و دروغ‌های خنده‌آور و مضحک نظیر استفاده از پلاک جعلی برای یک خودرو! به میدان بیاید تا رویاهای بر باد رفته خود را به حقیقت نزدیک کند. هر چند این رویه در گذشته نیز علیه دانشگاه استفاده شده است و شنیده‌ها حکایت از فشار روزافزون بر این دانشگاه برای منحرف کردن آن از رسالت اصلی یعنی آموزش و پژوهش دارد، اما باید به مغزهای متفکر این جریان هشدار داد که تخریب دانشگاه آزاد اسلامی با توجه به وسعت و حجم تاثیرگذاری آن بر کشور بسیار مضر است و باج‌گیری سیاسی از یک نهاد دانشگاه در میان مدت و بلند مدت باعث آسیب دیدن روندهای صحیح علمی و آموزشی می‌شود.

نکته جالب اما شباهت عجیب این خط تخریبی با انتشار اخبار کذب و جعلی علیه دولت فعلی نظیر تعطیلی دروغین کارخانه‌ها و کتمان دستاوردهای دولت روحانی است که شائبه امتیازگیری شب انتخاباتی این جریان را تقویت می‌کند. هر چند این اخبار جعلی به طور رسمی تکذیب شده است؛ اما دانشگاه آزاد اسلامی به صورت حقوقی پیگیری قضایی این اخبار را در دستور کار خود قرار داده است.

 

 

در شورای دانشگاه آزاد اسلامی استان هرمزگان

دکتر میرزاده: هدف رسانه‌های مغرض با دانشگاه، باج‌گیری و سهم‌خواهی سیاسی است/ دانشگاه آزاد اسلامی مرعوب جوسازی‌ها نمی‌شود

 

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی در جلسه شورای استان هرمزگان با انتقاد از انتشار اخبار مغرضانه و کذب برخی رسانه‌ها علیه مدیریت این دانشگاه اعلام کرد که هدف این رسانه‌ها باج‌گیری و سهم‌خواهی سیاسی است و دانشگاه آزاد اسلامی مرعوب این جوسازی‌ها نمی‌شود.

به گزارش گروه دانشگاه خبرگزاری آنا از روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی، دکتر حمید میرزاده در این جلسه که صبح امروز برگزار شد، با تبریک سال جدید و درود به روح پرفتوح امام خمینی(ره) و آرزوی سلامتی برای مقام معظم رهبری، گفت: «رهبر معظم انقلاب سکاندار هدایت کشور به عنوان یک جزیره آرامش در دریای آتش و خون در این منطقه پر فراز و نشیب خاورمیانه هستند، ایشان به عنوان رهبر واقعی جهان اسلام، هم برای کشور ما و هم همه مسلمانان جهان نقش ارزنده‌ای در تقویت جهان اسلام دارند.»

میرزاده همچنین با گرامیداشت یاد و خاطره آیت‌الله هاشمی رفسنجانی (ره) گفت: «آیت‌الله هاشمی رفسنجانی با تدبیر و همت بلند خود دانشگاه آزاد اسلامی را راه‌اندازی کرد که امروز در توسعه علمی، فرهنگی، اجتماعی، اقتصادی و ... ایران نقش به سزایی دارد. از خداوند می‌خواهیم روح ایشان را با اولیای خود محشور کند.»

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی به برگزاری منظم جلسات پایش و شورای استانی اشاره کرد و گفت: «برگزاری این‌گونه جلسات برای ما بسیار با‌ارزش است چرا که از زبان شما با معضلات و مشکلات دانشگاه آشنا می‌شویم و برگزاری جلسات پایش استانی در تاریخ اجرا و برنامه‌ریزی دانشگاه کم‌نظیر است، چرا که سطح تماس مدیران و همکاران سازمان مرکزی با استان‌ها را افزایش می‌دهد.»

او به ویژگی‌های مدیریت موفق اشاره کرد و افزود: «مدیریت موفق مدیریتی است که در صف و ستاد، انسجام برنامه‌ای و هدفمند ایجاد کند که بتوانند همدیگر را تقویت کنند.»

باید نقش دانشگاه آزاد اسلامی در اقتصاد مقاومتی برجسته شود

میرزاده ادامه داد: «خوشبختانه امروز همه واحدهای دانشگاه آزاد اسلامی به این نتیجه رسیده‌اند که برای قوام و اثربخشی دانشگاه باید در حوزه اقتصاد دانش‌بنیان فعالیت کنند. بنای ما این است که نقش دانشگاه آزاد اسلامی را خصوصا در اقتصاد مقاومتی برجسته کنیم و بسترهای ایجادشده در سه سال گذشته، در سال‌های آینده، دانشگاه را بیمه خواهد کرد.»

او عملکرد دانشگاه آزاد اسلامی استان هرمزگان را مثبت ارزیابی کرد و گفت: «خوشبختانه استان هرمزگان در اغلب شاخص‌ها جزو استان‌های موفق بوده و مدیریت آن نمونه و زبانزد است.»

او گفت: «دانشگاه آزاد اسلامی متعلق به مردم و بزرگترین دستاورد انقلاب اسلامی و یک الگو در دنیاست، یکی از برنامه‌های این دانشگاه، حرکت در مسیر توسعه ارتباطات بین‌المللی است. در همین زمینه واحدهای دانشگاهی باید در جذب دانشجویان خارجی اقدام کنند.»

میرزاده در بخش دیگری از سخنانش به شایعه‌پراکنی‌ها و جوسازی‌های اخیر علیه دانشگاه آزاد اسلامی اشاره کرد و گفت: «متاسفانه در کشور ما حساسیت‌هایی نسبت به این دانشگاه همواره وجود داشته است و اخیرا این حساسیت‌ها تبدیل به دشمنی و جعل خبر و دروغ‌پردازی شده است.»

 

در یک مجموعه علمی مثل دانشگاه، نباید سیاسی‌کاری و سیاسی‌بازی حاکم باشد

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی در ادامه گفت: «در یک مجموعه علمی مثل دانشگاه، نباید سیاسی‌کاری و سیاسی‌بازی حاکم باشد، چرا که تبدیل دانشگاه به احزاب سیاسی برای آموزش عالی خطرناک است، با نزدیک‌شدن انتخابات، متاسفانه این هجمه‌ها شدیدتر شده است و هدف آن تضعیف دانشگاه و ایجاد وابستگی به احزاب سیاسی است ولی دانشگاه آزاد اسلامی همواره باید استقلال تعادلی خود را حفظ کند.»

او به نامه ارسالی خود به دکتر ولایتی، رییس هیات امنا و هیات موسس دانشگاه‌ آزاد اسلامی درباره جوسازی‌های ایجاد شده علیه دانشگاه اشاره کرد و افزود: «در این نامه با تکذیب اخبار جعلی مربوطه و با تاکید بر تداوم مشی تعادل و جلوگیری از نفوذ گروه‌های سیاسی در دانشگاه، خواستار بازرسی و حسابرسی در مورد موارد مطروحه شدیم.»

دانشگاه آزاد اسلامی مرعوب جوسازی‌ها نخواهد شد

میرزاده گفت: «متاسفانه هدف این رسانه‌ها جوسازی در آستانه انتخابات و باج‌گیری و سهم‌خواهی از دانشگاه آزاد اسلامی است و من به عنوان ریاست دانشگاه آزاد اسلامی همواره به وظایف خود براساس قانون عمل کرده‌ام و می‌کنم و دانشگاه آزاد اسلامی مرعوب این جوسازی‌ها نخواهد شد.»

او خطاب به روسای استان‌ها گفت: «روسای واحدهای دانشگاه ‌آزاد اسلامی نیز باید بیش از پیش در انجام وظایف خود و رعایت قوانین و مقررات تلاش کنند و تحت تاثیر این جوسازی‌ها و شایعات قرار نگیرند.»

میرزاده در پایانه گفت: «همه مدیران در دانشگاه آزاد اسلامی، افرادی دلسوز، پیگیر، صادق و پاکدامن هستند و همواره طبق قانون عمل شده است تا حقی از دانشگاه تضعیف نشود و آنجا که فردی مسئول در دانشگاه تخلف اداری، مالی یا آموزشی داشته است طبق مقررات با او برخورد شده است.»