ستاد اسکان کمیته رفاهی دانشگاه آزاد اسلامی همدان در کشور به‌عنوان ستاد نمونه انتخاب و معرفی شد.

در بخش‌نامه که به امضای معاون توسعه مدیریت و منابع دانشگاه آزاد اسلامی رسیده، آمده است؛ با عنایت به ارزیابی به‌عمل‌آمده ازنظر نحوه ارائه خدمات مطلوب، نحوه برخورد و تعداد پذیرش میهمانان ستادهای اسکان واحدهای دانشگاهی در سال ۱۳۹۶ ستاد اسکان کمیته رفاهی دانشگاه آزاد اسلامی همدان به دلیل فعالیت مطلوب جزو ستادهای نمونه انتخاب و معرفی‌شده است.

بر اساس این گزارش در دانشگاه آزاد اسلامی همدان به‌منظور پذیرایی از میهمانان پایتخت تاریخ و تمدن ایران‌زمین با بهره‌گیری از مجتمع اقامتی «فدک» با بیش از۶۴ اتاق اقامتی ۴ تخته برای اسکان میهمانان به‌منظور خدمات‌رسانی مطابق با استانداردهای یک مکان اقامتی مناسب، فراهم‌شده است.

در این فضا با ظرفیتی حدود ۳۰۰ نفر وسایلی اعم از یخچال، فرش، میز غذاخوری، تلویزیون و تجهیزات اقامتی فراهم آمده و محدودیتی برای ارائه خدمات جهت اسکان بیش از ۷۵ خانواده در هر شب وجود ندارد.

از دیگر امکانات منحصربه‌فرد فراهم‌شده این مجتمع اقامتی می‌توان به محوطه بازی کودکان و خردسالان اشاره کرد که با بهره‌گیری از وسایل بازی و تفریحی، اوقات مناسبی را برای کودکان فرزندان ایجاد می‌کند.

همدان با داشتن جاذبه‌های فراوان گردشگری و توریستی برای پذیرایی خیل مسافران، پنجمین شهر تاریخی و فرهنگی کشور محسوب می‌گردد و در سال ۲۰۱۸ به‌عنوان پایتخت گردشگری آسیا برگزیده‌شده است و دانشگاه آزاد اسلامی این شهر در تعطیلات عید نوروز و تابستان پذیرای بیش از چهار هزار و ۳۹۳ نفر میهمان از شهرهای مختلف کشور بوده است.