چهارشنبه, ۱۴ خرداد , ۱۳۹۹ - ۰۷:۴۸

دانشگاهیان دانشگاه آزاد اسلامی همدان همگام با آحاد مردم ولایت‌دوست و مومن دیار الوند به دعوت رهبر معظم انقلاب اسلامی لبیک گفتند.

استادان، کارکنان و دانشجویان دانشگاه آزاد اسلامی واحد همدان همگام و همنوا با مردم مومن، ولایی و انقلابی دارالمجاهدین به‌رغم بارش شدید برف و برودت هوا، مسیر میدان اصلی این شهر تا آرامگاه بوعلی سینا را پیمودند و ضمن تجدید بیعت با آرمان‌های حضرت امام خمینی (ره) به دعوت مقام معظم رهبری لبیک گفته و از اقتدار و امنیت ایران اسلامی دفاع کردند.

نماینده ولی فقیه و امام جمعه همدان در جمع راهپیمایان با بیان اینکه مردم حامی ولایت فقیه و آرمان‌های جامعه هستند، گفت: آنچه که موجب نگرانی آحاد جامعه می‌شود، افزایش قیمت کالاها و تورم در جامعه است.

آیت‌الله حبیب‌الله شعبانی ضمن تاکید بر اینکه صرف سهمیه‌بندی بنزین نگرانی مردم نیست، افزود: نگرانی مردم، افزایش قیمت سایر کالاها و ایجاد تورم در جامعه بوده و این موضوعی است که رهبر فرزانه انقلاب نیز بر آن تاکید داشته است.

امام جمعه همدان افزود: کارشناسان اقتصادی کشور بر سهمیه‌بندی بنزین تایید کردند، سران سه قوه اجرا کردند و مقام معظم رهبری نیز از آنها حمایت کرد، بنابرین ما تابع نظر رهبری، دولت و کارشناسان هستیم.

وی نحوه سهمیه‌بندی بنزین را مهم ارزیابی و تصریح کرد: در بحث اجرا، اگر مسئولان مطالبات اجتماعی را درنظر گرفته و اذهان عمومی روشن می‌شد، مردم نیز با آنها همراه شده و با بصیرت همیشگی از این تصمیم حمایت می‌کردند.

نماینده ولی فقیه در استان همدان بیان کرد: فقط سهمیه‌بندی بنزین موجب نگرانی مردم نیست؛ چراکه وعده دولت مبنی بر پرداخت یارانه می‌تواند تا حدودی این مسئله را جبران کند.

شعبانی گفت: خواسته مردم، نظارت عمیق، علمی، قوی و پایدار متولیان و مسئولان بر بازار، اجناس و کالاهای دیگر است تا در صورت عدم رعایت این مهم با قانون‌شکنان برخورد جدی شود.

وی به آشوب‌های اخیر اشاره کرد و افزود: تنها دستاورد اخلالگران و قانون‌شکنان در اعتراضات خود، آسیب میلیاردها تومانی به اموال عمومی است و اینکار نه تنها نگرانی مردم را برطرف نکرد؛ بلکه ناامنی را نیز در جامعه ایجاد کرد.

مردم ولایت مدار همدان در این حضور باشکوه ضمن قدردانی از نیروهای امنیتی، انتظامی و دفاعی برای تامین امنیت و بازگرداندن آرامش به کشور، خواهان مجازات اغتشاشگران شدند.