معاون فرهنگی دانشجویی دانشگاه آزاد اسلامی همدان با بیان اینکه اردوهای جهادی مشق کار تشکیلاتی و تمرین مدیریت است، افزود: این اردوها در زمره برنامه‌های بسیار عمیق و ریشه‌دار در حوزه کار تشکیلاتی است.

به گزارش خبرنگار گروه استان‌های خبرگزاری آنا از همدان، ابوالفضل یداللهی‌اصلان در حاشیه بازدید از اردوی جهادی دانشجویان بسیجی دانشگاه آزاد اسلامی همدان ابراز کرد: توجه به مسائل و مشکلات جامعه جزء اولویت‌های اصلی دانشگاه آزاد اسلامی است و اردوهای جهادی برای دانشجویانی که در این فضا فعالیت می‌کنند و شاهد محرومیت‌ها هستند بار تربیتی و در کادرسازی و مشق مدیریت آنان تأثیر بسزایی دارد.

وی افزود: اردوهای جهادی قدرمسلم از دو منظر مورد توجه قرار می‌گیرد، نخست آنکه دانشجویان با مشاهده محرومیت‌ها و کاستی‌ها و لمس مسائلی که اقشار محروم با آن دست به گریبان هستند، ذهنیت فقرزدایی و رفع محرومیت پیدا می‌کنند و در مسئولیت‌های محتمل آتی، این نکات را مدنظر قرار می‌دهند.

این استاد دانشگاه تشریح کرد: در وهله دوم آثار تربیتی این اردوهاست که دانشجویان در کنار آشنایی با مسائل جامعه نگاه دقیق و موشکافانه نسبت به جامعه پیدا کرده و از طرف دیگر دانشگاه را همراه مردم در بستر اجتماع می‌بینند.

اردوهای جهادی مشق کار تشکیلاتی و تمرین مدیریت است

معاون فرهنگی دانشجویی دانشگاه آزاد اسلامی همدان با اشاره به اردوی جهادی سال ۱۴۰۰ این دانشگاه بیان کرد: این اردو به مدت ۱۳ روز برگزار شد و در آن ۴۰ نفر از دانشجویان حوزه‌های برادران و خواهران بسیج دانشجویی، دانشجویان رشته پرستاری و کانون هلال احمر در سه گروه جهادی سلامت، فرهنگی و عمرانی حضور و فعالیت داشتند.

این مسئول اضافه کرد: دانشجویان کانون هلال احمر و رشته پرستاری در گروه جهادی سلامت، و دانشجویان حوزه‌های خواهران و برادران بسیج دانشجویی در حوزه فرهنگی و عمرانی فعالیت‌های اجرایی داشتند.

یداللهی‌اصلان خاطرنشان ساخت: حوزه معاونت فرهنگی و دانشجویی دانشگاه آزاد اسلامی همدان خود را مکلف و موظف به اجرای برنامه‌های اثرگذار و عمیق و در عین حال دارای بازدهی بالا می‌داند و در حوزه‌های امر به معروف و نهی از منکر، کرسی‌های آزاداندیشی، کمک‌های مؤمنانه و تشکل‌ها، کانون‌ها و نشریات برنامه‌های مؤثر و مختلفی را اجرا کرده است.