جامه‌بزرگی: رشته فیتنس چلنج استقامت قلبی عروقی، عضلانی، توان بدنی و چابکی فراوانی را می‌طلبد

دانشجوی رشته تربیت بدنی دانشگاه آزاد اسلامی واحد همدان با کسب مقام سوم مسابقات قهرمانی کشور در رشته فیتنس چلنج به اردوی تیم ملی بانوان راه یافت.

به گزارش خبرنگار گروه استان‌های خبرگزاری آنا از همدان، طیبه بهارلویی دانشجوی رشته تربیت‌بدنی دانشگاه آزاد اسلامی واحد همدان موفق شد با کسب مقام سوم در مسابقات «فیتنس چلنج» قهرمانی کشور به تیم ملی بانوان جمهوری اسلامی ایران راه پیدا کند.

بهارلویی درباره این موفقیت به خبرنگار آنا در همدان گفت: با توجه به اینکه مسابقات رشته فیتنس چلنج برای نخستین بار در سطح ملی کشوری برگزار شد و تخصص شخصی من «کراس فیت» است با تشخیص و با هدایت دقیق مربی‌ام، طیبه جامه بزرگی در این مسابقات شرکت کردم و موفق شدم علاوه بر کسب مقام سوم به اردوی تیم ملی بانوان راه یابم.

وی افزود: از آنجا که نخستین دوره قهرمانی کشوری در رشته کراس فیت برگزار می‌شد، سطح این مسابقات بسیار بالا بود و شرکت‌کنندگان تخصصی رشته فیتنس چلنج با حداکثری آمادگی در مسابقات حضور یافتند.

دانشجوی رشته تربیت‌بدنی دانشگاه آزاد اسلامی واحد همدان ادامه داد: این مسابقات در چهار رده نوجوانان، جوانان، بزرگ‌سالان و پیشکسوتان برگزار شد و در رده بزرگ‌سالان که محدوده سنی ۲۳ تا ۳۵ سال را در برمی‌گرفت عنوان سومی را کسب کردم.

دانشجوی دانشگاه آزاد اسلامی همدان به اردوی تیم ملی بانوان راه یافت

بهارلویی درباره تمرینات آماده‌سازی‌ خود توضیح داد: از آنجا که رشته فیتنس نیازمند آمادگی بالایی است با هدایت صحیح مربی‌ام روزانه دو نوبت تمرینی با شدت بسیار زیاد دارم که هر نوبت دو تا سه ساعت به طول می‌انجامد.

استفاده از تجهیزات دانشگاه آزاد اسلامی

وی عنوان کرد: این رشته ورزشی تجهیزات ویژه و دستگاه‌های هوازی قوی می‌طلبد که با توجه به وجود امکانات و تجهیزات فوق‌العاده تمرینی دانشگاه آزاد اسلامی واحد همدان، بخشی از تمرینات آماده‌سازی را در این واحد دانشگاهی انجام دادم.

دانشجوی رشته تربیت‌بدنی دانشگاه آزاد اسلامی واحد همدان خواستار حمایت همه جانبه مسئولان از این رشته ورزشی شد و مطرح کرد: در این دوره از مسابقات با هزینه شخصی و به‌عنوان عضو باشگاه موج مثبت همدان حضور یافتم و امیدوارم با حمایت جانبه مسئولان از این رشته ورزشی، امکان حضور هرچه بیشتر بانوان در عرصه‌های افتخارآفرینی مهیا شود.

دانشجوی دانشگاه آزاد اسلامی همدان به اردوی تیم ملی بانوان راه یافت

مربی این ورزشکار خوش آتیه نیز به خبرنگار آنا گفت: رشته فیتنس چلنج استقامت قلبی عروقی، استقامت عضلانی، توان بدنی و چابکی فراوانی را می‌طلبد و در این دوره از مسابقات همه اینها بر پایه مهارت سنجیده شد که با توجه با حرفه‌ای بودن شرکت‌کنندگان و تسلط و آمادگی آنها، سطح مسابقات از کیفیت فوق‌العاده بالایی برخوردار بود.

طیبه جامه‌بزرگی اضافه کرد: با وجود موانع بسیاری که در این رشته ورزشی برای بانوان وجود دارد، دو ورزشکار را در قالب تیم باشگاهی موج مثبت همدان به مسابقات اعزام کردیم که یک مقام سومی و یک مقام پنجمی ماحصل آن بود و همدان با حمایت مسئولان قطعاً قادر به کسب افتخارات بیشتری در این حوزه است.

دانشجوی دانشگاه آزاد اسلامی همدان به اردوی تیم ملی بانوان راه یافت

وی تأکید کرد: این رشته ورزشی برخلاف تصور رایج هیچ اشکال فیزیولوژیک در بانوان ایجاد نمی‌کند و فواید بسیاری دارد که از آن جمله می‌توان از ارتقای سطح فیزیولوژیک بدن، افزایش نشاط، شادابی و جوانی و جلوگیری از پوکی استخوان نام برد.