رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد همدان از راه‌اندازی فصلنامه مطالعات سیاست بین‌الملل در این دانشگاه خبر داد و گفت: تقویت و ارتقای نشریات دانشگاه در استان همدان موجب ارتقای کیفی پژوهش می‌شود.

مرتضی قائمی در گفت‌وگو با خبرنگار گروه استان‌های خبرگزاری آنا در همدان از راه‌اندازی فصلنامه مطالعات سیاست بین‌الملل در این دانشگاه خبر داد و گفت: تقویت و ارتقای نشریات دانشگاه آزاد اسلامی در استان همدان با مزیت رقابت در سطح ملی موجب ارتقای کیفی پژوهش می‌شود.

وی افزود: طبق بیانیه گام دوم انقلاب اسلامی علم و دانش آشکارترین وسیله عزت و قدرت یک کشور بوده و به عبارت بهتر دانایی، توانایی است.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد همدان ادامه داد: برمبنای سند دانشگاه اسلامی؛ تولید، انتقال و انتشار علم و فناوری در خدمت نیازهای جامعه اسلامی در راستای احیای هویت تمدنی و پیشرفت جمهوری اسلامی و رشد متوازن و همه‌جانبه ابعاد علمی، فرهنگی، سیاسی و اجتماعی کشور از مهم‌ترین مأموریت‌های یک دانشگاه اسلامی است.

قائمی ادامه داد: به همین دلیل توجه به حوزه پژوهش از مهم‌ترین محورهای تدبیر امور در دانشگاه است؛ چراکه آموزش بدون پژوهش فاقد پیامدهای مثبت در راستای حل مشکلات جامعه است.

وی بیان کرد: ازجمله موضوعات هدف‌گذاری شده در راستای تقویت حوزه پژوهش، تقویت و ارتقای نشریات مختلف دانشگاه آزاد اسلامی به‌ویژه پیگیری و راه‌اندازی نشریات در گروه‌ها و رشته‌های تخصص است که دارای مزیت رقابتی در سطح ملی هستند.

رئیس واحد همدان گروه علوم سیاسی و روابط بین‌الملل این دانشگاه را ازجمله گروه‌های دارای استادان پژوهشگر دانست و تأکید کرد: با توجه به حضور دانشجویان در مقاطع مختلف تحصیلی از کارشناسی تا دکتری تخصصی که در گروه علوم سیاسی و روابط بین‌الملل واحد تحصیل می‌کنند و در راستای پیشبرد اهداف پژوهشی این مجموعه علمی با پیگیری‌های انجام‌شده مجوز راه‌اندازی و انتشار فصلنامه مطالعات سیاست بین‌الملل اخذ شد.

قائمی یادآور شد: امید است با پیگیری اعضای هیئت تحریریه، سردبیر و مدیرمسئول این نشریه بتوانیم در آینده نه‌چندان دور شاهد اخذ رتبه‌های بالا برای این فصلنامه باشیم.

وی از مساعدت و همکاری دست‌اندرکاران امور نشریات در سازمان مرکزی دانشگاه آزاد اسلامی و حجت‌الاسلام عبدالحسین خسروپناه معاون علوم انسانی و هنر دانشگاه قدردانی کرد.