رئیس مرکز امور شاهد و ایثارگران دانشگاه آزاد اسلامی گفت: شهدا به واقع برگزیدگان عصر ظهور و چراغ راه هدایت جامعه هستند.

به گزارش خبرنگار گروه استان‌های خبرگزاری آنا از همدان، احمد صالحی‌آرا در سیزدهمین یادواره شهدای گمنام دانشگاه آزاد اسلامی واحد همدان، شهدا را هدایتگر و روشنی‌بخش محفل بشری خواند و اظهار کرد: ارزش شهدا غیرقابل وصف است و شهدا جلوه بارز ازخودگذشتگی و فداکاری هستند.

وی افزود: شهدا در دنیای مادی بهترین تجارت را با خداوند متعال انجام دادند، به نحوی که جان فناپذیر خود را با بالاترین درجات که رضایت و رضوان الهی است معامله کردند.


بیشتر بخوانید:

ارزیابی سالانه ستادهای شاهد و ایثارگر واحدهای دانشگاه آزاد اسلامی


رئیس مرکز امور شاهد و ایثارگران دانشگاه آزاد اسلامی عنوان کرد: شهدا به قله افتخارآمیز الهی رسیده‌اند و چراغ راه آیندگان هستند، از این رو مسیر حرکت انسانی را روشن کرده و به آدمیان می‌آموزند که از کدام مسیر حرکت کنند، هرچند که مسیر سخت و ناهموار است.

صالحی‌آرا تأکید کرد: شهدا نماد و نمود مکتب هستند، از دل مکتب برمی‌خیزند، در متن مکتب رشد می‌کنند و در نهایت به نماد آن مکتب تبدیل می‌شوند.

وی با اشاره به رویش‌های جدید در انقلاب اسلامی مطرح کرد: انسان‌ها با یاد شهدا مسیر را می‌یابند و برای رهسپاری در مسیر صحیح انگیزه پیدا می‌کنند و نمود بارز آن شهدای مدافع حرم هستند که با بصیرت لازم به معرفتی دست یافتند که جان خویش را در راه حراست از حریم اهل بیت (علیهم‌السلام) اهدا کردند.

رئیس مرکز امور شاهد و ایثارگران دانشگاه آزاد اسلامی با بیان اینکه دانشگاه آزاد اسلامی در سال‌های گذشته با تلاش‌های گسترده در محور پاسخگویی به مطالبات و نیازهای جامعه حرکت کرده است، گفت: دانشگاه آزاد اسلامی ۳۷۴ شهید تقدیم انقلاب اسلامی کرده که از این تعداد ۳۰۴ شهید در دفاع از امنیت نظام و انقلاب و ۷۰ شهید مدافع حرم هستند.

صالحی‌آرا تبیین کرد: دانشگاه آزاد اسلامی میزبان ۲۸۱ شهید گلگون‌کفن در صحن مجموعه واحدها و مراکز است که استان همدان افتخار میزبانی ۱۱ شهید والامقام را دارد.

وی با قدردانی از تلاش‌های بسیج دانشجویی و مسئولان دانشگاه آزاد اسلامی خاطرنشان کرد: استان همدان مهد پرورش شخصیت‌های برجسته دینی، علمی و فرهنگی مانند شهید مفتح، آخوند ملاعلی معصومی همدانی، آیت‌الله نوری همدانی و سردار رشید اسلام حاج حسین همدانی است و از این حیث اعتبار ویژه‌ای دارد.

به گزارش آنا، سیزدهمین یادواره ۵ شهید گلگون‌کفن آرمیده در صحن دانشگاه آزاد اسلامی واحد همدان با حضور پرشور خیل کثیر عاشقان فرهنگ ناب ایثار و شهادت، بسیجیان ولایت‌مدار، دانشگاهیان و حوزویان شهر همدان در سالن ۳ هزار نفری امام علی‌(ع) برگزار شد.

این مراسم همه ساله به مناسبت پاسداشت حضور پنج کبوتر خونین‌بال که در صحن واحد همدان آرمیده‌اند برگزاری می‌شود و بسیج دانشجویی دانشگاه آزاد اسلامی واحد همدان در برگزاری هرچه باشکوه‌تر مراسم نقش محوری و کلیدی دارد.