معاون علوم، مهندسی و کشاورزی دانشگاه آزاد اسلامی با تأکید بر تشکیل کلاس‌های درسی به‌صورت حضوری گفت: برای حفظ نظام علمی کشور، بهره‌وری علمی و حفظ سلامت ارزشیابی‌های امتحانی، تشکیل کلاس‌ها به‌صورت حضوری ضرورت دارد.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی همدان، مراسم تکریم و معارفه رؤسای سابق و جدید دانشگاه آزاد اسلامی استان همدان و واحد همدان با حضور جواد علمایی معاون علوم، مهندسی و کشاورزی دانشگاه آزاد اسلامی و مسئولان دانشگاهی در واحد همدان برگزار و با قدردانی از خدمات مرتضی قائمی، ابوالفضل یداللهی اصلان به عنوان سرپرست جدید این دانشگاه معرفی شد.

ضرورت تشکیل کلاس‌های درسی به‌صورت حضوری

علمایی در این جلسه با اشاره به شاخصه‌های اساسی مدیران در نظام اسلامی گفت: افرادی که در دانشگاه آزاد اسلامی مسئولیت دارند، باید به معنای حقیقی کلمه عاشق بوده و هدفشان خدمت به کشور، نظام و اعتلای اسلام باشد.


بیشتر بخوانید:

سرپرست دانشگاه آزاد اسلامی استان همدان منصوب شد


وی به سه شاخص مدیران در کلام مولا علی(ع) اشاره و بیان کرد: علم و دانش کافی، بصیرت و قوه تشخیص حق از باطل و صبر شاخصه‌های مدیر در نظام اسلامی است.

معاون علوم، مهندسی و کشاورزی دانشگاه آزاد اسلامی عنوان کرد: دانشگاه آزاد اسلامی در سال‌های اخیر به‌گونه‌ای حرکت کرده که منویات مقام معظم رهبری را به منصه ظهور برساند. لازمه تحقق منویات مقام معظم رهبری این است که تمام ارکان دانشگاه در عرصه علمی مانند مجاهدان و رزمندگان عرصه‌های دفاع مقدس در میدان حاضر شوند.

علمایی اظهار کرد: مقام معظم رهبری، دانشگاه‌ها را قوه عاقله کشور معرفی می‌کنند و معتقدیم که ولایت فقیه در راستا و تداوم ولایت ائمه است. از این رو ضروری است دانشگاه‌ها در حوزه‌های مختلف کشور ورود و برای مسائل و مشکلات جامعه راه حل ارائه کنند. دانشگاه ها باید قادر به حل مشکلات مردم بوده و در حوزه های مختلف علوم با هماهنگی و همیاری یکدیگر و یافته های علمی متقن به یاری مردم بیایند.

ضرورت تشکیل کلاس‌های درسی به‌صورت حضوری

وی با تأکید بر ضرورت تشکیل کلاس‌های درسی به‌صورت حضوری افزود: امروز شرایط به‌گونه‌ای است که پیک‌های کرونایی فروکش کرده و برای حفظ نظام علمی کشور، بهره‌وری علمی و حفظ سلامت ارزشیابی‌های امتحانی، تشکیل کلاس‌ها به‌صورت حضوری ضرورت دارد.

علمایی تأکید کرد: دانشگاه آزاد اسلامی در ترم آینده بیشتر کلاس‌ها را با رعایت حداکثری پروتکل‌های بهداشتی به صورت حضوری برگزار می‌کند و در شرایط خاص می‌توان به صورت ۴۰ درصد مجازی و ۶۰ درصد حضوری به امر آموزش پرداخت.

وی با اشاره به خدمات «دکتر قائمی» بیان کرد: وی فردی سلیم النفس، پرتلاش، جهادگر و پیگیر است. «دکتر یدالهی اصلان» نیز فردی ساعی، تلاشگر و دارای کارنامه پرباری است که در حوزه‌های مختلف کاری توفیقات خوبی کسب کرده است.

در ادامه این مراسم علمایی با اهدای لوح سپاس از خدمات مرتضی قائمی قدردانی و ابوالفضل یداللهی اصلان را به عنوان سرپرست دانشگاه آزاد اسلامی استان همدان و واحد همدان معرفی کرد.

ضرورت تشکیل کلاس‌های درسی به‌صورت حضوری