رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان همدان از عملیاتی‌شدن طرح پویش در سال تحصیلی جدید در این دانشگاه خبر داد.

مرتضی قائمی در گفت‌وگو با خبرنگار گروه استان‌های خبرگزاری آنا در همدان از آغاز فرایند اجرای طرح پویش از ترم نخست سال تحصیلی ۱۴۰۰-۱۴۰۱ در دانشگاه آزاد اسلامی استان همدان خبر داد و اظهار کرد: با توجه به نامگذاری سال جاری به‌عنوان تولید، پشتیبانی‌ها و مانع‌زدایی‌ها، این دانشگاه با بهره‌گیری از طرح پویش امکان اشتغال همزمان با تحصیل دانشجویان در همه مقاطع تحصیلی از کاردانی تا دکتری فراهم کرده است.


بیشتر بخوانید:

همه‌چیز درباره «طرح پویش»


وی افزود: در طرح پویش دانشجویان همزمان با تحصیل به مدت چند ساعت در هفته در یکی از شرکت‌ها یا مراکز تولیدی، صنعتی متقاضی مشغول به کار می‌شوند تا مهارت لازم برای فن مورد نظر را کسب کنند. هدف‌گیری طرح پویش در راستای سیاست‌های کلی اشتغال مبنی بر آموزش نیروی انسانی متخصص، ماهر و کارآمد متناسب با نیازهای بازار و ارتقای کارآفرینی با مسئولیت نظام آموزشی کشور و توأم‌کردن آموزش مهارت و جلب همکاری بنگاه‌های اقتصادی و نیز دستیابی به الگوی کاربردی از ارتباط نظام‌مند دانشگاه با صنعت و جامعه است.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان همدان تأکید کرد: دانشجویان شرکت‌کننده در این طرح تجربه مفید در محیط کاری را کسب کرده و با آمادگی کامل وارد بازار کار می‌شوند. امکان شرایط استخدام در شرکت و استفاده از طرح سرباز مهارت برای دانشجویان طرح پویش وجود دارد. محل کارآموزی می‌تواند به انتخاب دانشجو یا به پیشنهاد دانشگاه باشد و دانشجویان در هر ترمی که مایل باشند، می‌توانند این واحد را اخذ کنند؛ واحد یادشده اختیاری است و هیچ شهریه‌ای بابت آن دریافت نمی‌شود. واحد کارآموزی طرح پویش مشمول سقف دروس ترمی نبوده و نمره آن در معدل بی‌تأثیر خواهد بود.

قائمی گفت: برای بهره‌مندی از طرح پویش لازم است دانشجو واحد یاد شده را اخذ کرده و با مراجعه به دفتر ارتباط با صنعت و جامعه مستقر دانشگاه برای انتخاب محل کارآموزی و دریافت معرفی‌نامه اقدام کند. ارزیابی این واحد درسی نیز منوط به تأیید سرپرست کارآموزی و استاد مربوطه است و در زمان فارغ‌التحصیلی گواهی شرکت در این دوره به دانشجو اعطا می‌شود.