مرحله مقدماتی کشوری رویداد ملی کرسی‌های آزاد اندیشی به صورت مجازی برگزار شد و تیم مصباح از واحد همدان با غلبه بر دانشجویان لاهیجانی به مرحله نهایی کشوری صعود کرد.

غلبه تیم همدان بر لاهیجان در آغاز رویداد ملی کرسی‌های آزاداندیشی

به گزارش روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی همدان، مرحله مقدماتی رویداد ملی کرسی‌های آزاداندیشی به صورت مجازی برگزار شد و تیم مصباح از دانشگاه آزاد اسلامی واحد همدان با غلبه بر دانشجویان لاهیجانی به مرحله نهایی کشوری صعود کرد.

تیم مصباح متشکل از دانشجویان دانشگاه آزاد اسلامی همدان در رقابتی نفس‌گیر با غلبه  بر تیم لاهیجان راهی مرحله نهایی این رویداد شد.

در این مناظره که با موضوع اختیارات ریاست جمهوری برای اداره کشور و رفع مشکلات مردم برگزار شد، تیم همدان به عنوان موافق و با ترکیب هادی عین‌آبادی به‌عنوان مسئول گروه و محقق تیم، علیرضا احسانی‌فر محقق و سید مجید موسوی و علیرضا فرهادی به‌عنوان سخنران شرکت کردند.

غلبه تیم همدان بر لاهیجان در آغاز رویداد ملی کرسی‌های آزاداندیشی/ صعود به مرحله نهایی
تیم مصباح

در این مناظره ی فشرده که هر دو تیم با آمادگی کامل حضور داشتند پیرامون مباحثی همچون کفایت اختیارات ریاست‌جمهوری در قانون اساسی به‌خصوص پس از حذف پست نخست وزیری در بازنگری قانون اساسی، جایگاه ریاست‌جمهوری، مرزبندی با دشمنان، مقایسه تطبیقی با کشورهای همسایه و … بحث و نقد و جرح صورت گرفت که در نهایت تیم همدان با راهبری دقیق مباحث، هوشمندی و دقت نظر موفق به کسب امتیاز بیشتر شد و پیروز مناظره لقب گرفت.

تیم حکمت

در دیگر مناظره این مرحله که با موضوع «جمهوری اسلامی در زمینه عدالت اجتماعی کارنامه قابل قبولی دارد» تیم حکمت از دانشگاه آزاد اسلامی همدان به‌عنوان تیم منتقد در برابر دانشجویان دانشگاه آزاد اسلامی بوشهر صف‌آرایی کرد که در نهایت و با اختلاف بسیار اندک نیم امتیازی رقابت را به حریف واگذار کرد.
اعضای تیم حکمت از دانشگاه آزاد اسلامی همدان را محمدرضا پاکیزه و امیرعلی عبادی به‌عنوان سخنران و امیرحسین بهرامی و محقق حسین غیاث به‌عنوان محقق تیم تشکیل می‌دادند.

دکتر علیرضا رضایی، مدیر فرهنگی دانشگاه آزاد اسلامی همدان

آمادگی مناسب تیم‌ها در رویداد ملی کرسی‌های آزاداندیشی

مدیر فرهنگی دانشگاه آزاد اسلامی واحد همدان در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری آنا در همدان، کرسی‌های آزاد اندیشی را محل مناسبی برای تضارب آرا، افزایش روحیه تحقیق و پژوهش و مشق نظریه‌پردازی در میان دانشجویان دانست و افزود: اینکه دانشجویان با آزادی کامل و فارغ از نگرانی با استفاده از ابزار منطق و گفتمان صحیح به نقد نظریات یکدیگر بپردازند، نوید آینده‌ای روشن در پرورش نیروی انسانی تراز انقلاب اسلامی را می‌دهد.

غلبه تیم همدان بر لاهیجان در آغاز رویداد ملی کرسی‌های آزاداندیشی/ صعود به مرحله نهایی

علیرضا رضایی ادامه داد: کرسی‌های نظریه‌پردازی و آزاداندیشی جزء مطالبات جدی مقام معظم رهبری است که با همت و پیگیری مستمر معاونت فرهنگی دانشجویی دانشگاه آزاد اسلامی اجرایی شد و مرحله کشوری آن از ۸ تا ۲۵ اردیبهشت در حال برگزاری است.

وی تشریح کرد: در مرحله استانی این رقابت‌ها ۶۴ تیم از واحدها و مراکز استان همدان در محورهای سیاسی، اجتماعی، اقتصادی، فرهنگی، هنر و معماری و سلامت وارد شدند که پس از برگزاری مناظرات، ۱۰ تیم برتر استانی وارد رقابت کشوری شدند.

عضو هیئت علمی گروه حسابداری دانشگاه آزاد اسلامی همدان، سطح مسابقات را در مرحله کشوری بسیار مطلوب ارزیابی کرد و افزود: تیم‌ها با آمادگی بسیار خوبی در مرحله کشوری حاضر شده‌اند و گاهی اختلاف امتیاز در حد چند صدم امتیاز است که نشان از وضعیت مناسب تیم‌ها دارد.