رئیس دانشگاه آزاد اسلامی همدان در جمع دانشجویان ورودی جدید این دانشگاه عنوان کرد که دانشگاه بدون حضور دانشجو هیچ معنا و مفهومی ندارد و فضایی فاقد تحرک و بی‌معناست.

به گزارش خبرنگار گروه استان‌های خبرگزاری آنا از همدان، مرتضی قائمی در جشن استقبال از نودانشجویان دانشگاه آزاد اسلامی همدان با بیان اینکه امروز با حضور دانشجویان فضای متفاوتی در دانشگاه احیا شده است، تأکید کرد: حضور دانشجویان مقوم حیات و بسط شور، نشاط و پویایی در دانشگاه است.

وی با بیان اینکه با حضور گرم دانشجویان نشاط علمی، پژوهشی، فرهنگی و ورزشی دانشگاه را فرامی‌گیرد، ابراز امیدواری کرد شرایط حضور دانشجویان و کلاس‌های حضوری به‌زودی مهیا شود و مجدداً شاهد حضور دانشجویان در کلاس باشیم.

این استاد دانشگاه بیان کرد: سکوت و رکود فعلی که ثمره بیماری منحوس کرونا بوده، دانشگاه را از ذات خود دور کرده است و تلاش می‌کنیم هرچه سریعتر شرایط حضور دانشجویان مهیا شود.

قائمی خطاب به نودانشجویان اضافه کرد: شما از نظر سنی، روحی و ذهنی در شرایط جدیدی قرار گرفته‌اید و از نظر کمال عقلی و بلوغ فکری به حدی رسیده اید که جامعه نسبت به شما اعتماد صددرصدی دارد و دانشگاه شما را به عنوان قشر فرهیخته، بااستعداد، نخبه، بالغ عقلی و فکری و اجتماعی می‌شناسد.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی همدان تاکید کرد: در حوزه روابط اجتماعی از دانشجویان عاقل و بالغ و باشخصیت انتظار می‌رود که رفتارشان مناسب شئون علمی و فرهنگی دانشگاه باشد و البته از یک شخصیت فرهنگی چنین انتظار می‌رود.

قائمی با بیان اینکه در دانشگاه فضای علمی و پژوهشی و فرهنگی حاکم است، اظهار کرد: دانشجویان به‌گونه‌ای برنامه‌ریزی کنند و درس بخوانند که به عنوان یک کاربلد فارغ‌التحصیل شده و با تسلط بر مبانی و مفاهیم رشته‌های علمی تحصیلی خود عضوی کارآمد از جامعه عزتمند ایران اسلامی لقب گیرند.

دانشگاه بدون حضور دانشجویان بی‌تحرک است

معاون فرهنگی دانشجویی دانشگاه آزاد اسلامی همدان نیز با تشریح برنامه‌های دانشگاه در حوزه فرهنگی دانشجویی ابراز داشت: در دانشگاه برنامه‌های حوزه فرهنگی با جدیت بسیار دنبال می‌شود و کسب مقام‌های متعدد کشوری توسط دانشجویان، کارمندان و استادان دانشگاه آزاد اسلامی استان همدان گواه این مدعاست.

وی تشریح کرد: بسیج دانشجویی، تشکل‌ها، کانون‌ها و نشریات برنامه‌های بسیار متنوع فرهنگی، هنری و سیاسی را به دلیل صعود دانشجویان به قلل بلوغ سیاسی و اجتماعی پیگیری می‌کنند.

ابوالفضل یدالهی اصلان گفت: تعداد سه تشکل، ۱۷ کانون و ۱۱ نشریه دانشجویی فعالیت‌های متنوع و گوناگونی را انجام می‌دهند که ماحصل این فعالیت‌ها در سال تحصیلی اخیر کسب مقام پرافتخار دوم کشوری بین واحدهای دانشگاهی توسط واحد همدان است و این امر با حمایت و هدایت دانشجویان محقق شد.

عضو هیئت علمی دانشگاه آزاد اسلامی استان همدان با اشاره به شوراهای تعامل دانشجو با دانشگاه و تعامل خانواده و دانشگاه بیان کرد: شورای تعامل دانشجو با دانشگاه، پیگیری امور صنفی، رفاهی و فرهنگی دانشجویان در حوزه تصمیم‌گیری و تصمیم سازی را پیگیری می‌کند و تمرین و ممارست بلوغ سیاسی برای دانشجویان است که انتخابات آن به‌زودی انجام می‌شود.

یدالهی اصلان افزود: شورای تعامل خانواده با دانشگاه نیز دومین شورای مؤثر در واحد همدان است و خانواده به عنوان یکی از قطب‌های اثرگذار فرهنگی در مدیریت فرهنگی دانشگاه و جامعه می‌تواند نقش‌آفرین باشد، دبیری این شورا بر عهده حوزه امور زنان و خانواده دانشگاه بوده و پلی ارتباط میان دانشگاه و خانواده معظم دانشجویان است.

به گزارش آنا، این مراسم که به همت معاونت فرهنگی دانشجویی و با استقبال گسترده دانشجویان و والدین ایشان در سالن ۳ نفری نفری امام علی (ع) دانشگاه آزاد اسلامی همدان برگزار شد با برنامه‌های متنوعی مانند اجرای برنامه‌های زورخانه‌ای، همخوانی گروه منتظران، مسابقات مفرح دانشجویی ادامه یافت و قدردانی از برگزیدگان کشوری و استانی دانشگاه آزاد اسلامی همدان در حوزه فرهنگی و دانشجویی پایان بخش این مراسم بود. در پایان از نفرات برتر مسابقات کشوری حماسه تا حماسه و رتبه های برتر فرهنگی واحد همدان تجلیل شد.