هوشنگ مبارک آبادی مدیرکل نظارت، ارزیابی، بازرسی و رسیدگی به شکایات منطقه ۵ دانشگاه آزاد اسلامی در بیانیه‌ای سالروز شهادت آیت‌الله مطهری و روز معلم را گرامی داشت.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی همدان، مدیرکل نظارت، ارزیابی، بازرسی و رسیدگی به شکایات منطقه ۵ دانشگاه آزاد اسلامی با اشاره به سالروز شهادت استاد مرتضی مطهری و روز گرامیداشت مقام معلم گفت: «روز معلم روز بزرگداشت عالمی با تقوا، دانشمند فرزانه و اسطوره و نماد ایمان و استقامت است همچنان که امام راحل عظیم الشأن فرمودند: «معلمی شغل انبیاست». این یک شعار نیست و یک حقیقت قرآنی است؛ «و یعلّمهم الکتاب و الحکمه» که از جمله خصوصیات بارز پیامبران و اولیای خداست.

هوشنگ مبارک آبادی اضافه کرد: معلمان، انسان­هایی بزرگ و سازندگان امروز و فردای کشور و سرمایه ­‌های اصلی یک ملت در مسیر بالندگی، پیشرفت و راه­ یابی به فکرهای بلند عزت و اقتدار علمی هستند و جهاد علمی جوانان امروز که موجبات بیمناک شدن دشمنان بدخواه و کینه ورز ایران اسلامی را فراهم ساخته، مرهون مجاهدت­‌ های خستگی ‌ناپذیر و نماد افتخار معلمان  و استادان  امین و خدمتگزار ایران اسلامی است.

وی ادامه داد: جایگاه و مقام معلم، آن‌ گونه والا و ارزشمند است که سالروز شهادت استاد مبارز خط مقدم جبهه فکری و فرهنگی انقلاب اسلامی؛ استاد شهید مرتضی مطهری؛ به نام این گروه فرهیخته ثبت شده است.

مبارک آبادی در ادامه بیان داشت آموزش صحیح و اصولی مبتنی بر اولویت اصول الهی و انسانی فرزندان ما از سوی معلمان؛ مهم ‌ترین عامل امکان تقدیم نسلی «دانا، توانا، خردمند، پرهیزکار، پاکدامن، کارآمد، شجاع، هوشیار و اهل اقدام» به آینده روشن ایران اسلامی به شمار می‌رود.

عضوی هیات علمی دانشگاه آزاد اسلامی همدان اظهار داشت: بی تردید مقام شامخ معلم یکی از شئون الهی است که خداوند متعال این شأن عظیم را در وجود انبیاء و اولیای پاک خود نهاده است و هر سال در ۱۲ اردیبهشت فرصت مغتنمی است تا گوشه ‌ای از زحمات و مجاهدت معلمان و اساتید را که با همه وجود خود را وقف تربیت و تعلیم نسل آینده ساز می‌نمایند، قدردانی نماییم.

مدیرکل نظارت، ارزیابی، بازرسی و رسیدگی به شکایات منطقه ۵ دانشگاه آزاد اسلامی افزود: ۱۲ اردیبهشت امسال را در حالی گرامی می ‌داریم که در آستانه انتخابات مهم ریاست جمهوری می ‌باشیم، بدخواهان نظام سعی در القای ناکارآمدی دین بخاطر عملکرد ناصواب برخی از مسئولین در حوزه اقتصادی و معیشت می‌ باشند که پرتوافکنی و روشنگری معلمین و اساتید گرامی در مشارکت حداکثری و تعیین انتخاب اصلح و معتقد به ارزش ها و مدیریت جهادی و انقلابی دارای نقش تعیین کننده ‌ای است. لذا، انتخابات پیش رو، بهترین فرصت است تا مردم و به ویژه معلمان، اساتید و دانشجویان گرامی با انتخاب مدیران اجرایی انقلابی، جهادی و خستگی ناپذیر که نگاهشان به ظرفیت‌های کشور و ملت باشد نه صدقه بیگانگان، گام مهمی در رفع اشکالات بخش‌های نامطلوب بردارند.

وی تاکید کرد: بدیهی است که پرتوافکنی چراغ روشنگری و «نفس طیب» معلمان و استادان گرانقدر، نسبت به حضور حداکثری و نیز انتخاب گزینه اصلح توسط آحاد ملت تأثیری شگرف در نتیجه انتخابات خواهد داشت.

مبارک آبادی خاطرنشان ساخت: اداره‌کل نظارت، ارزیابی و بازرسی به شکایات منطقه پنج دانشگاه آزاد اسلامی، ضمن گرامی‌داشت یاد و خاطره معلم بزرگ و تاریخ ‌ساز انقلاب اسلامی، استاد شهید مرتضی مطهری؛ مناسبت فرخنده روز و هفته معلم را بر مجموعه معلمان و اساتید فرهیخته، مراکز علمی و پژوهشی و علمای فاضل حوزه و دانشگاه  به خصوص اساتید گرانقدر واحدها و مراکز منطقه ۵ دانشگاه آزاد اسلامی (استان ‌های همدان، مرکزی، لرستان، کرمانشاه و کردستان) که با تفکر بسیجی و رویکرد جهادی در عرصه تعلیم و تربیت با جان و دل همت داشته و دارند تبریک و تهنیت عرض نموده و در این ماه شریف (رمضان)، از درگاه ایزد منان بهترین ‌ها را برای این عزیزان مسئلت می‌نماید.