“یا مقلب القلوب و الابصار، یا مدبرالیل و النهار، یا محول الحول و الاحوال ،حول حالنا الی احسن الحال”

دوباره فصل شکفتن، دوباره شبنم ماه دوباره خاطره ای از طراوتی دلخواه
بیا که دست امید است و دامن تو عزیز بیا که منتظران تواند چشم به راه

بهار خجسته دیگر بار از در درآمد تا به یمن انوار پرمهر پروردگار سبحان آغازی نو را رقم بزنیم و با عزمی جزم، اهداف والا را هدف بگیریم؛ حلول سال نو، سده ی جدید و بهار پرطراوت که نشانه قدرت لایزال الهی و تجدید حیات طبیعت می‌باشد را تبریک و تهنیت عرض نموده و از درگاه خداوند متعال و سبحان سالی سرشار از برکت و معنویت برای همه مردم ایران به خصوص خانواده بزرگ دانشگاه آزاد اسلامی همدان آرزومندم.

هم چنین جا دارد تقارن نوروز امسال با اعیاد ماه شعبان به خصوص میلاد با سعادت حضرت ولی عصر (عج) را خدمت ملت شریف ایران، مقام معظم رهبری و همه خدمتگزاران نظام جمهوری اسلامی ایران تبریک و تهنیت عرض کنم.

سال ۱۳۹۹ را با همه فراز و نشیب‌ها، به خصوص بیماری منحوس کرونا، گذراندیم و امیدوارم هر چه زودتر سایه این بیماری از سراسر دنیا و به ویژه کشور عزیزمان رخت بربندد.

دانشگاه آزاد اسلامی همدان در سالی که گذشت در عرصه‌های بین المللی و ملی دست آوردهای مهمی داشت. قرار گرفتن عضو هیات علمی دانشگاه آزاد اسلامی همدان در فهرست دانشمندان ۲درصد برترجهان، ارتقاء دو عضو هیات علمی این دانشگاه به مرتبه ی استادی، کسب مقام برتر کشوری توسط مجموعه ی پژوهشی استان همدان و مشارکت دانشگاه آزاد اسلامی همدان به عنوان کمیته تبلیغات و اطلاع رسانی، عقد تفاهم نامه و قراردادهای متعدد با اتحادیه اصناف، شرکت برق استان همدان؛ اداره کل حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس، نیروی انتظامی و …، برگزاری رویداد ملی کرسی های آزاد اندیشی، برگزاری موفق جشنواره از حماسه تا حماسه، رونمایی از ساختمان اداری “سردار شهید حاج قاسم سلیمانی”، حضور ایثارگرانه پرستاران دانشگاه در عرصه های خدمت رسانی به سلامت مردم استان و نظایر آن، تنها بخش کوچکی از افتخارات این دانشگاه می‌باشد و همه این دست آوردها با کوشش جهادگونه مدیران، استادان، کارکنان و دانشجویان گرامی به دست آمده است.

امید است با آغاز سال جدید با تلاش و تکاپوی همکاران و دانشجویان عزیز، دفتر پربار دیگری بر اوراق پیشین افزوده گردد و خداوند متعال توفیق خدمت به بندگان شایسته‌ی خود را به ما عنایت کند.

در سالی که با تدبیر مقام معظم رهبری با نام “تولید، پشتیبانی ها، مانع زدایی ها” نامگذاری شده است، مجموعه‌ی دانشگاه آزاد اسلامی استان همدان بر آن است تا به فضل الهی و توجهات حضرت ولی عصر (عج)، رهنمودهای مقام معظم رهبری، درایت دکتر علی اکبر ولایتی و مدیریت دکتر محمدمهدی طهرانچی، در جهت دستیابی به مدارج عالی علمی، تولید علم، دانش و ثروت و رشد و تعالی نظام مقدس جمهوری اسلامی گام بردارد تا بتواند گوهری از گنجینه ی علم و معرفت برای پیشرفت کشور باشد.

مرتضی قائمی، رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد همدان