رئیس دانشگاه آزاد اسلامی همدان در یازدهمین یادواره شهدای گمنام این واحد دانشگاهی گفت: توحید محوری، توکل مسئولیت پذیری معاد اندیشی و تقوا محوری در همه ابعاد، شاخصه های سبک زندگی شهدا است.

یازدهمین یادواره پنج شقایق گمنام در دانشگاه آزاد اسلامی همدان، در سالن ۳ هزارنفری امام علی (ع) این واحد دانشگاهی برگزار شد و خیل مشتاقان و عاشقان فرهنگ ایثار و شهادت با حضور خود در این مراسم معنوی، میثاق خود را با ولایت، مستحکم کردند.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی همدان با بیان اینکه میزبان واقعی این گردهمایی شهدا هستند گفت: این مردان الهی می‌خواهند با معنویت، نورانیت و رایحه‌ی عطرافشان خود، ما را همیشه بیدار نگه دارند تا ارزش‌ها و اهداف والا را فراموش نکنیم.

مرتضی قائمی یادواره شهدا را فرصتی برای بازگشت به ارزش‌های انقلاب دانست و افزود: بر ما فرض است کسانی را که ارزش‌های انقلاب را نهادینه کردند بشناسیم و بدانیم چه انتظاراتی از ما دارند و نسبت و موقعیت خود را با مقصد و مقصود آن‌ها واکاوی کنیم.

وی ضمن اشاره به آیاتی از قرآن کریم، شهادت را فوز عظیم معرفی کرد و تصریح کرد: با رجوع به سبک زندگی شهدا، ویژگی‌هایی را که آن رادمردان عرصه رشادت با اتصاف به آن‌ها ریسمان الهی را در چنگ گرفتند شناسایی می‌شود و از این طریق است که می‌توان رهرو راه شهدا شد.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی همدان، گرامیداشت یاد و خاطره شهدا از بدو پیروزی انقلاب اسلامی تا فتنه‌های اخیر را یادآور شد و تأکید نمود: تلاش ما بر این محور استوار است که در سبک زندگی مقید به راه و رسم شهدا باشیم و عهد و پیمان خود را هر روز مستحکم از دیروز بداریم.

وی مسئولیت‌پذیری را دیگر شاخصه‌ی مهم سبک زندگی شهدا دانست و افزود: شهدا و ایثارگران انقلاب اسلامی تلاش کردند در قبال مردم خود، به احسن وجه دین خود را ادا نمایند.

قائمی معاد اندیشی، تقوا محوری در همه ابعاد و ساده زیستی را از دیگر ویژگی‌های شهدا برشمرد و ابراز امیدواری نمود: در زندگی دنباله رو سبک شهدا باشیم، خالی از گناه، عاری از آزاد خلق و به بیان امیرالمؤمنین علی (ع)، طوری زندگی کنیم که خیروبرکت زندگی ما به دیگران برسد.

دانشگاه آزاد اسلامی همدان به عنوان نخستین دانشگاه استان همدان، افتخار میزبانی از شهدای گمنام دفاع مقدس را یافته و ۱۱ سال پیش در چهارم آبان ۱۳۸۷ مصادف با سالروز شهادت امام جعفر صادق (ع)، پیکر مطهر پنج شهید گمنام با تشییع باشکوه و به‌یادماندنی مردم در این مرکز علمی به خاک سپرده شدند.

یادمان شهدای گمنام دانشگاه آزاد اسلامی همدان مانند نگینی در فضای این مرکز آموزشی درخشیده و استادان، کارکنان و دانشجویان هر روز با گذر از کنار این بنا به مقام شامخ شهدا ادای احترام می‌کنند.