یازدهمین یادواره پنج شقایق گمنام خاک‌سپاری شده در دانشگاه آزاد اسلامی همدان، فردا شب پس از اقامه نماز مغرب و عشا در سالن ۳ هزار نفری امام علی (ع) این واحد دانشگاهی برگزار می‌شود.

در این برنامه که با حضور مسئولان، دانشجویان و همراهی قشرهای مختلف مردم برگزار میشود، سردار حسین کاجی جانباز شیمیایی و از فرماندهان و رزمندگان هشت سال دفاع مقدس به عنوان سخنران اصلی خواهد بود.

نوای مداحی مسعود پیرایش به همراه اجرای گروه تئاتر کشوری از دیگر بخش‌های این مراسم است.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی همدان در گفتگو با آنا اظهار کرد: یادواره شهدا محافلی است که در آن شهدا میزبان و دیگران میهمان هستند.

مرتضی قائمی صرف یادآوری و ذکر حماسه سازی‌های شهدا را کافی ندانست و افزود: تکلیف امروز ما استمرار و دنباله روی راه شهدا، حرکت در خط امام و لبیک به فرمان مقام معظم رهبری است.

وی به مدل‌سازی انقلاب اسلامی توسط بنیانگذار کبیر انقلاب اشاره و تشریح کرد: انقلاب اسلامی نجات بخش، عزت آفرین و احیاگر ارزش‌های والای دینی و اسلامی بود و مورد پذیرش جان و دل مردم ایران اسلامی قرار گرفت و از همین روست که شهدا حاضر به پرداخت سنگین‌ترین هزینه‌ها که همان بذل جان است، شدند.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی همدان تاکید کرد: یادواره شهدا تجدید پیمان با این گفتمان است و اینکه بیان کنیم با تحصیل کار و شغل خود با این آرمان‌ها فاصله نخواهیم گرفت و در واقع شهدا و ایثارگران پاسداران گفتمان انقلاب اسلامی هستند.

وی تصریح کرد: قدردانی نسبت به ازخودگذشتگی شهدا در جامعه و دانشگاه آزاد اسلامی یک واجب است؛ چراکه شهدا عزت، امنیت و استقلال را به ملت ما ارزانی داشتند و در این راه از بذل جان نهراسیدند.

دانشگاه آزاد اسلامی همدان به عنوان نخستین دانشگاه استان همدان، افتخار میزبانی از شهدای گمنام دفاع مقدس را یافته و ۱۱ سال پیش در چهارم آبان ۱۳۸۷ مصادف با سالروز شهادت امام جعفر صادق(ع)، پیکر مطهر پنج شهید گمنام با تشییع باشکوه و به‌یادماندنی مردم در این مرکز علمی به خاک سپرده شدند.

یادمان شهدای گمنام دانشگاه آزاد اسلامی همدان مانند نگینی در فضای این مرکز آموزشی درخشیده و استادان، کارکنان و دانشجویان هر روز با گذر از کنار این بنا به مقام شامخ شهدا ادای احترام می‌کنند.