بسمه تعالی

قال علی (ع) : ما برأ الله نسمه خیراً من محمد (ص).

با سلام وصلوات برمحمد و آل محمد (ص) و با امید به گسترش اسلام ناب محمدی در سراسر عالم و با آرزوی طول عمر با عزت برای مقام معظم رهبری اشعار میدارد متاسفانه در یکی از جلسات مناظرات انتخاباتی در تشکل رحمت این واحد دانشگاهی مباحثی توسط یکی از اعضای هیئت علمی مطرح شد که تلقی اهانت به ساحت مقدس حضرت ختمی مرتبت از آن گشته و موجب تألمات روحی این جامعه دانشگاهی و ارادتمندان به مقام منیع نبوت گردید.
لذا ضمن محکوم نمودن اینگونه اظهارات اعلام می داریم موضوع  برابر مقررات دانشگاه پیگیری و اقدام لازم صورت خواهد گرفت.

بسمه‌ تعالی

جواد گیاه‌شناس: مباحث مطرح‌شده در شبکه‌های اجتماعی و رسانه‌ها سوء تعبیرو به دور از ساحت مقدس پیامبر اکرم (ص) بوده است
در حاشیه مباحث به وجود آمده در جلسه تشکل سیاسی اسلامی رحمت در دانشگاه آزاد اسلامی واحد همدان، جواد گیاه‌شناس دبیر حزب مردم‌سالاری در همدان با صدور بیانیه‌ای اعلام کرد: من یک مسلمان پیرو پیامبر (ص) و شیعه اثنی عشری و شخصی ولایت مدار می‌باشم و از مباحث مطروحه در جلسه تشکل سیاسی – اسلامی رحمت دانشگاه سوء برداشت از سکولاریسم شده است .
چرا که یکی از معانی سکولاریسم توجه به دنیاست قرآن مجید در تذکر به پیامبر اکرم (ص) به‌ صراحت مطرح می‌کنند ولا تنس نصیبک من الدنیا اینجانب با توجه به چنین آیاتی در قرآن مجید و اینکه رهبانیت در اسلام وجود ندارد اشاره نمودم که پیش از پیامبر مکرم اسلام حضرت مسیح در پاسخ پیروان خویش می‌فرماید که دنیا مانند پلی است از روی آن بگذرید و به تعمیر آن نپردازید. از سوی دیگر مجموع مباحث مطرح‌شده در تشکل فوق نیز در جمع بسیار محدود وصرفا یک بحت دانشگاهی و طلبگی که خود در پی پاسخ به مسائل سیاسی روز می‌باشد بوده است.
در خصوص موضوع لیبرایسم نیز در معنای لغوی لیبرایسم از لیبرتی یعنی آزادی برمی خیزد اما تعبیر و تفسیری که می پذیریم آزادی به معنای بی بندباریی و اباحه گری نیست بلکه منظور ما از آزادی چیزی است که شهید مرتضی مطهری از منظر کمال انسان به سمت الی الله مطرح می نمایند . در هر صورت اینجانب به صراحت اعلام می دارم در صورتی که از صحبت های بنده برداشت نامناسبی نسبت به وجود ذی وجود رسول مهربانی ها صورت گرفته باشد ضمن اعلام اعتذار از انتساب چنین مطالبی به اینجانب شدت تبری می جویم.

جواد گیاه شناس
دبیر حزب مردم سالاری استان همدان

 بسم الله الرحمن الرحیم

“یُرِیدُونَ لِیُطْفِئُوا نُورَ اللَّهِ بِأَفْوَاهِهِمْ وَاللَّهُ مُتِمُّ نُورِهِ وَلَوْ کَرِهَ الْکَافِرُونَ : می خواهند با دهان نور خدا را خاموش کنند ولی خداوند نور خود را کامل خواهد کرد حتی اگر کافران کراهت داشته باشند ( سوره صف /آیه ۸)
اهانت به مقدسات و ارزش های والای اسلام عزیز؛ در رأس آنها پیامبر رحمت و مهربانی ها دست آویز کافران، ظالمان و مستکبرین جهانی به ویژهه صهیونیزم جهان خوار بوده و هست.
ولی با هزاران تاسف و اندوه این بار نه توسط دشمنان قسم خورده؛ بلکه توسط شخصی معلوم الحال در دار المومنین همدان و دانشگاه آزاد اسلامی واحد همدان در مناظره انتخابات ریاست جمهور، توسط یکی از اعضا هیئت علمی (دبیر حزب مردم سالاری همدان) که مدعی روشنفکری است، هتک حرمت صریح به اسلام عزیز و به ساحت مقدس پیامبر اکرم صلی الله علیه و آله پیامبر رحمت و مهربانی انجام می گیرد و عنوان می شود “پیامبر سکولار است و اسلام همان لیبرالیسم است”

هرگاه اهانتی صورت می گیرد قهرا قلب نازنین قطب عالم امکان حضرت بقیه الاعظم امام زمان (عج) و قلوب انسان های آزاد و مومن جریحه دار و مالا مال از غم و قصه می گردد.
ضمن تقدیر و سپاس از حساسیت و غیرت دینی استادان، دانشجویان و کارمندان دانشگاه و عموم مردم اینجانب ضمن محکوم کردن اهانت یاد شده باستحضار ملت مومن و ولایت مدار همدان می رساند:
۱. حساب این شخص هتاک از مجموعه خانواده متدین بزرگ دانشگاه آزاد اسلامی جدا می باشد؛
۲٫ ضمن احترام به تصمیمات سیستم قضایی دانشگاه وظیفه خود را در قبال این رفتار تاسف بار انجام خواهد داد. و این شخص طبق ضوابط دانشگاه به کمیته انضباطی استادان احضار و بدون هیچ گونه اغماض جرم وی مورد بررسی قرار خواهد گرفت و پس از انشاء رای به استحضار ملت شریف خواهد رسید.

حمیدرضا ورکشی طالقانی
مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری
دانشگاه های آزاد اسلامی همدان