رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد همدان گفت: درزمانی که ظلمات و گمراهی در شبه‌جزیره عربستان حاکم بود حضرت محمد صلوات‌الله‌علیه متولد و دین اسلام را برای جهانیان ارمغان آورد.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی همدان؛ مرتضی قائمی در مراسم میلاد رسول مهربانی‌ها به مناسبت هفته وحدت که در سالن شهید عباسپور دانشگاه آزاد اسلامی همدان برگزار شد گفت: بر خود واجب می‌دانم آغاز هفته بسیج و تقارن این هفته را با هفته وحدت خدمت شما دانشجویان عزیز تبریک عرض کنم و تقارن این هفته سر آغازی برای خدمت رسانی به جامعه دانشگاهی در استان همدان شود.

وی گفت: در زمان تولد حضرت ختمی‌مرتبت در شبه‌جزیره عربستان یهودیان،خورشیدپرستان و بت‌پرستان همگی در ظلمت و گمراهی زندگی می‌کردند و در تمام این انحرافات حضرت رسول (ص) متولد و مبعوث شد تا تمام این انحرافات را اصلاح نماید.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی همدان گفت: برای تشکیل یک حکومت اسلامی نیاز به یک سیستم حکومتی کامل دارد و اعتقادداریم که سیاست بخشی از دین اسلام است و از حضرت رسول تا تمامی ائمه (ع) برای ابلاغ عبودیت تلاش کرده‌اند و امیدواریم زمانی برسد که تمدن بزرگ اسلامی جهان‌شمول شود.

دبیر هیات امنای دانشگاه آزاد اسلامی در استان همدان گفت: امروز ما اگر تاریخ‌های تمدن موجود در دنیا را مطالعه کنیم خواهیم دید که در قرون گذشته تمدن اسلامی شکوفا و درخشان بوده است و توسعه‌یافتگی امروز غرب مدیون رشد تمدن اسلامی است.

قائمی بیان کرد: بی‌انصافی است که عقب‌افتادگی دنیای امروز در کشورهای اسلامی را بر گردن دین و مذهب بیندازیم و در بسیاری از محورها رشد و ترقی جوامع امروزی مدیون تمدن غنی اسلامی است.

وی با اشاره به دانشجویان مستعد، اساتید پرتلاش و خلاق و کارمندان کوشا در دانشگاه آزاد اسلامی گفت: مطمئن هستم این دانشگاه سهم عظیمی در آموزش و رشد جامعه ایفا می‌نماید.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی همدان گفت وظیفه خود می‌داند از تمامی کسانی که در رشد و بالندگی این دانشگاه نقش داشته‌اند تشکر و قدردانی کنم وایمان دارم می‌توانیم با تلاش و تربیت نیروهای متعهد و متخصص در آبادانی ایران اسلامی به خوبی نقش ایفا نماییم.