بافت و نسوج پیوندی اعضای بدن فرزند ۱۹ ساله کارمند دانشگاه آزاد اسلامی واحد همدان به بیماران نیازمند اهدا شد.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی همدان، محمدامین پیله‌گین، فرزند زهرا خلوجینی کارمند معاونت فرهنگی دانشجویی دانشگاه آزاد اسلامی همدان در ایام شهادت حضرت جوادالائمه مظهر سخاوت و بخشندگی و ایثار در سانحه ای جان به جان آفرین تسلیم کرد.

خانواده وی به‌‌ویژه ابراهیم پیله‌گین پدر متوفی در اقدامی داوطلبانه، خداپسندانه و تحسین برانگیز، بافت و نسوج پیوندی وی را به بیماران نیازمند اهدا کردند که این امر می‌تواند قریب به ۱۲۰ انسان نیازمند به پیوند بافت و نسوج را حیات مجدد ببخشد.

درگذشت فرزند جوان خانم زهرا خلوجینی کارمند دانشگاه آزاد اسلامی همدان، و ایثارگری این خانواده در اهدای اعضای بدن جگرگوشه خود به بیماران نیازمند پیوند بافت و نسوج بهانه‌ای بود تا با مسئول دفتر نهاد نمایندگی دانشگاه آزاد اسلامی همدان به گفتگو نشسته و مبانی تصوری و تصدیقی فرهنگ پربرکت ایثار و از خودگذشتگی را بکاویم.

ایثار و از خودگذشتن، زیباترین اصل انسانی دینی است

حجت‌الاسلام حمیدرضا طالقانی در گفتگو با خبرنگار روابط عمومی واحد همدان با یادآوری ریشه‌های فرهنگ ایثار در قرآن کریم و سخنان ائمه اطهار (ع) اظهار کرد: طبق فرمایش امام صادق (ع)، مؤمنان کسانی هستند که نیکی‌کنندگان به برادران در حال سختی و راحتی‌اند و در سختی، دیگران را بر خود ترجیح می‌دهند، آن چنان که خدای تعالی ایشان را چنین وصف کرده است: «و یؤثرون علی انفسهم».

وی ایثار و از خودگذشتن را زیباترین اصل انسانی- دینی دانست و افزود: ایثار و پاکبازی، ریشه در وارستگی و عظمت روحی فرد دارد و آنکس که تعلق خاطر به امور گذرا ندارد، می‌تواند ببخشد، آنکه روحی بزرگ دارد، جانی آزاد، وجودی آزاده و روحی از بند گسسته دارد، چنین کسی است که در بذل ایثار، اختیار دارد.

مسئول دفتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه آزاد اسلامی واحد همدان ادامه داد: در افقی ورای کاسبکاری مرسوم، ایثار، داد و ستد آدمی با خدای خویش است، بده بستانی با پروردگار هستی است، جان دادن و جان یافتن و از پوست گذشتن و به مغز رسیدن و رضوان الهی است.

طالقانی با بیان اینکه آموزگار بزرگ ایثار و شهادت، حضرت اباعبدالله (ع) است، گفت: هنگامی که آن حضرت در ابتدای حرکت مطرح می‌کند که تنها آنان همراه شوند که بذل جان می‌کنند، همه در می‌یابند که امام قاطعانه و صادقانه انتهای راه را ترسیم می‌کند و در همین مقام است که همراهان مخلص، پاک‌باز و از جان‌گذشته ایشان از تیغ نمی‌گریزند و از جان دریغ نمی‌ورزند و فرهنگ ایثار را در تاریخ انسانی جاودانی می‌سازند.

وی بیانات مقام معظم رهبری درباره تأثیر مثبت مادی و معنوی ایثار و از خودگذشتگی بر جامعه را فصل‌الخطاب دانست و ادامه داد: در بیان ایشان، ایثار و از خودگذشتگی موجب نشاط و ابتهاج معنوی مردم، شکست استکبار، درس استقامت و مقاومت، باور به وعده الهی، آشنایی انسانها با خدا و نمایش چهره درخشان اسلام در جامعه می‌شود.

مسئول دفتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه آزاد اسلامی همدان عمل خداپسندانه خانواده محترم خلوجینی در اهدای اعضای فرزند درگذشته‌شان به بیماران نیازمند را یادآور شد و بیان کرد: با آرزوی صبر و شکیبایی برای این خانواده و حشر جوان عزیزشان با جوان امام حسین(ع)، داغ فراق فرزند جوان صدچندان است و در وصف نمی‌گنجد؛ اما تصمیم بزرگ این خانواده در اهدای اعضای پاره تنشان به بیماران، نشان از سلامت و عظمت روحی ایشان داشته و حرکت در مسیر فرهنگ ارزشمند ایثار است.