جانشین قرارگاه ثارالله گفت: در جلسه آینده مجمع تشخیص مصلحت نظر خود را اعلام و FATF را رد خواهد کرد.

سردار محمد اسماعیل کوثری عصر امروز در جمع خبرنگاران اظهار کرد: در دوره بعد انتخابات مجلس کاندید نخواهیم مگر اینکه تکلیفی پیش بیاد.

وی با بیان اینکه ۲ میلیون و ۳۵۰ هزار تومان در انتخابات دوره هشتم مجلس شورای اسلامی هزینه کردم افزود: علاقه‌ای به حضور در این عرصه ندارم.

جانشین قرارگاه ثارالله درباره FATF نیز اظهار کرد: با تصویب این لایحه به تمام گردش‌های مالی ما دست پیدا می‌کنند و می‌‎خواهند بدانند که دقیقا چه اتفاقاتی در ایران رخ می‌دهد.

وی با تأکید به اینکه این موارد به خارجی‌ها چه ربطی دارد افزود: تصویب FATF هیچ دستاوردی برای ما در حوزه مالی و گردش مالی نخواهد داشت و فقط خارجی‌ها از ریز گردش‌های مالی ما مطلع می‌شود.

کوثری با بیان اینکه برجام هم هیچ دستاوردی نداشت تصریح کرد: در یکی از بندهای برجام آمده است که ما یک راکتور ۴۰ مگاواتی در اراک راه اندازی کنیم که ۹۱ درصد آن نیز پیش رفتیم که بتن داخل آن ریختند.

وی ادامه داد: در حالی که قرار بود در برجام امریکا قبول کردند که هزینه ساخت یک راکتور ۲۰ مگابایتی را قبول کنند و چینی‌ها آن را بسازند و ایران بهره‌بردار باشند.

جانشین قرارگاه ثارالله تأکید کرد: تا کنون امریکا یک دلار هم هزینه نکرده است.

وی با بیان اینکه مجمع تشخیص مصلحت نظام فقط پنجشنبه‌ها تشکیل جلسه می‌دهند گفت: در جلسه آینده مجمع تشخیص مصلحت نظر خود را اعلام و FATF را رد خواهد کرد.