نسرین متین‌نیا در گفتگو با خبرنگار خبرگزاری آنا در همدان اظهار کرد: بر اساس آخرین گزارش سازمان بهداشت جهانی(سال ۲۰۱۵) تقریباً ۱۹,۷درصد از جمعیت بالای ۱۸ سال ایران مبتلا به فشارخون هستند.

وی افزود: این در حالی است که بر اساس گزارش وزارت بهداشت ۴۰ درصد از افرادی که به پرفشاری خون مبتلا هستند، از پرفشاری خون خود اطلاعی ندارند. با توجه به‌ این‌که فشارخون بالا به‌عنوان علامت یا عامل خطر برای بیماری آترواسکلروز قلب محسوب می‌شود به‌عنوان علامتی برای پایش به‌کار می‌رود.

معاون علوم پزشکی دانشگاه آزاد اسلامی همدان گفت: بالا بودن فشار خون به مدت طولانی به تدریج باعث آسیب دیدن عروق سراسر بدن به‌ویژه قلب، کلیه‌ها، مغز و چشم‌ها می‌شود از این رو گاهی به فشارخون بالا «قاتل خاموش» گفته می‌شود.

متین‌نیا اظهار کرد: با هدف ارتقای سلامت جامعه دانشگاهی پس از هماهنگی با مرکز بهداشت استان همدان و دریافت کد کاربری در سامانه ملی کنترل فشار خون اقدام به برپایی مرکز کنترل فشار خون در دانشگاه آزاد اسامی همدان کردیم تا به این وسیله با برداشتن قدمی کوچک سهم خود را در ارتقای سلامت افراد جامعه ادا کنیم.

وی بیان کرد: در روز نخست این طرح در دانشگاه آزاد اسامی همدان بیش از ۱۰۰ همکار دانشگاهی مراجعه و تحت مراقبت قرار گرفته‌اند و اکنون نیز استادان و دانشجویان گروه پرستاری دانشگاه آزاد اسلامی همدان مشغول به پایش دانشجویان و دانشگاهیان این واحد دانشگاهی هستند.