دبیر استانی هم‌اندیشی دانشگاه آزاد اسلامی همدان گفت: بر اساس گزارش منتشره شده توسط مرکز هم‌اندیشی استادان و نخبگان دانشگاهی، دانشگاه آزاد اسلامی همدان توانسته حائز رتبه دوم برگزاری نشست‌های هم‌اندیشی در کشور شود.

محمدمهدی شیرمحمدی در گفتگوی اختصاصی با خبرنگار خبرگزاری آنا گفت: بسترسازی جهت بهره‌گیری از ظرفیت علمی و کارشناسی استادان در جهت کمک به تصمیم سازی دستگاه‌های اجرایی از وظایف دفاتر هم‌اندیشی است.

وی تصریح کرد زمینه سازی برای فعال‌تر شدن اساتید در حوزه‌های دینی و فرهنگی از مهم‌ترین فعالیت‌های دفاتر هم‌اندیشی در دانشگاه‌های آزاد اسلامی همدان است که ازاین‌رو سعی شده برنامه ها و نشست‌های گوناگونی در سال گذشته و امسال در این دانشگاه برگزار و طرح‌ریزی شود.

عضو هیات علمی دانشگاه آزاد اسلامی همدان گفت: دفتر هم اندیشی استان و نخبگان دانشگاهی در دانشگاه آزاد اسلامی همدان سلسه نشست های همچون تفسیر نهج البلاغه در روزهای دوشنبه هر هفته، تفسیر سوره انبیا در روزهای سه شنبه هر هفته و دیدار با مدیران گروه های آموزشی و استادان در برنامه خود دارد.

شیرمحمدی گفت بر اساس گزارش منتشره مرکز هم اندیشی استادان و نخبگان دانشگاهی نهاد مقام معظم رهبری دانشگاه آزاد اسلامی استان همدان توانسته با برگزاری بیش از ۲۲۸ نشست هم اندیشی در بین دانشگاه ها و مراکز علمی و فرهنگی کل کشور رتبه دوم را به خود اختصاص دهد.

دبیرهم اندیشی استادان دانشگاه آزاد اسلامی همدان تصریح کرد: در این گزارش تهران با ۲۸۰ نشست رتبه اول و بعد استان فارس با ۱۲۴ نشست در مقام سوم قرار دارد.

وی گفت بر اساس این گزارش ۲۰ دانشگاه برتر حوزه هم اندیشی نیز معرفی شده که دانشگاه آزاد اسلامی همدان بعد از اراک که ۸۰ امتیاز را به خود اختصاص داده با ۵۰ امتیاز رتبه دوم را بین تمامی دانشگاه ها و مراکز آموزش عالی کشور به خود اختصاص داده است.

عضو هیات علمی دانشگاه آزاد اسلامی همدان اظهار کرد: در برگزاری امور فوق برنامه این دانشگاه با برگزاری ۲۰ برنامه در سطح کشور در رتبه شانزدهم قرار دارد.

عضو هیئت علمی دانشگاه آزاد اسلامی همدان گفت در این گزارش آمده بیش از ۱۹ درصد این نشست ها سیاسی، ۲۳ درصد مباحث فرهنگی، ۲۴ درصد مباحث دینی و اعتقادی، ۳ درصد مباحث اقتصادی و ۳۱ درصد سایر حوزه ها از نظر برگزاری به خود اختصاص داده است