نماینده مردم اسدآباد در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه غایت فعالیت دانشگاهی تبدیل علم به ثروت است گفت: اگر از تولید علم به ثروت نرسیم، بیت المال را حرام کرده ایم.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی همدان، اکبر رنجبرزاده در مجمع نمایندگان استان به میزبانی واحد همدان، فلسفه ی تشکیل دانشگاه آزاد اسلامی را تبدیل دانش، آموزش و پژوهش به ثروت دانست و افزود: آموزش صرف نتیجه بخش نیست و با استفاده از ظرفیت عظیم استاد و دانشجو در این دانشگاه می توان بر مشکلات موجود در جامعه و دانشگاه فائق آمد.

وی اضافه کرد: ظرفیت های عظیم سخت افزاری به همراه منابع انسانی متخصص و توانمند در دانشگاه آزاد اسلامی به نحوی است که در هر رشته کاری و علمی می توان تمام کشور را همراه کرد و در راستای هر نوع کار تحقیقاتی گام های ثمربخش برداشت.

عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی حل مشکلات جامعه و مردم و توسعه، پیشرفت و آبادانی کشور را منوط به بهره وری صحیح از توانمندی های دانشگاه دانست و بیان کرد: محققین و نخبگان جوان ما توان تولید همه گونه ماشین آلات و تجهیزات و فناوری را دارند.

وی تشریح کرد: همین توانمندی نخبگان جوان ماست که دارایی و ثروت اصلی نظام اسلامی به شمار می آید و ضروری است این پتانسیل مهم در حوزه هایی نظیر گردشگری، کشاورزی و صنعت فعال شود.

رنجبرزاده استان همدان را سرآمد در بسیاری از حوزه ها و فعالیت ها دانست و تاکید کرد: کاربردی کردن علوم به این معناست که در بحث گردشگری که ظرفیت مهمی برای استان به شمار می آید، دانشگاه آزاد اسلامی ورود کند و با الگوسازی دقیق، نسخه هایش را در سطح کشور نشر داده و پیاده سازی نماید.

وی با ذکر این نکته که در مبحث گردشگری، هر سه یا چهار گردشگر به یک راهنما نیاز دارد توضیح داد: دانشگاه نیروی آموزش دیده و مسلط و آگاه به سبک زندگی ایرانی اسلامی پرورش دهد و مهارت آموزی را به طور عملی در فضای عینی جامعه به ظهور برساند.

نماینده مردم اسد آباد در مجلس شورای اسلامی پیشنهاد کرد: دانشگاه آزاد اسلامی سند تحول بنیادین آموزش و پرورش را که تاکنون در هیچ دولتی اجرایی نشده است، مورد مداقه و پیاده سازی قرار دهد و از این طریق خدمت عظیمی به نظام آموزشی کشور و مردم انجام می شود.