چهارشنبه, ۱۴ خرداد , ۱۳۹۹ - ۰۸:۱۲


نماینده ولی فقیه در استان کردستان با بیان این‌که وحدت میان مسلمانان در یمن و سوریه موجب شکست هیبت عربستان در جهان شده است، گفت: سفیانی که پول و ثروت و قدرت داشتند، آبرویشان در جهان ریخته و اعتبار و هیبتش از بین رفته است.

به گزارش خبرنگار روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی واحد همدان، در جشن میلاد رسول مکرم اسلام، حضرت ختمی مرتبت محمد مصطفی (ص) و سلاله پاکش امام جعفر صادق (ع) و جشن هفته وحدت که به میزبانی دانشگاه آزاد اسلامی همدان برگزار شد، آیت الله سید محمد حسینی شاهرودی به ذکر مناقب رسول پاکی‌ها (ص) پرداخت و بیان کرد: شرایط امروز ایران اسلامی و جهان اسلامی فوق العاده بوده و تمامی امت های پیشین آرزوی چنین شرایطی را داشته‌اند.

وی افزود: پیش از میلاد پیامبر خاتم (ص)، اهل کتاب منتظر ظهور پیامبر خاتم بودند و در کتب دینی شان از پیغمبر اسلام با نام احمد ذکر شده بود، کسی که عالم را از شر تمامی ظالمان و تفکرات نادرست پاک می‌کند و بزرگان تاریخ ادیان نیز که پیامبر را می‌شناسند می‌دانند که بایستی بر عظمت این فرستاده الهی تعظیم کنند.

نماینده استان کردستان در مجلس خبرگان با بیان این‌که از نظر قرآن کریم ویژگی های اخلاقی رسول خدا (ص) در اوج کمال است، تشریح کرد: آن حضرت اسوه انسانی، از جنس بشر و بر مؤمنین از خود ایشان دلسوز‌تر است به‌نحوی که مشکلات مسلمانان و ضعف آنان بر ایشان بسیار سخت می‌آمد.

وی مدیریت اقتصادی و مدیریت دفاعی پیامبر (ص) را بی نظیر دانست و تصریح کرد: آن حضرت با برنامه ریزی و استراتژی هوشمندانه، بدون خونریزی مکه را فتح کرد و در جنگ تحمیلی نیز که از تاکتیک‌های ایشان الگوبرداری می‌کردیم، پیروزی‌های بسیاری نیز نصیب لشکر اسلام شد.

حسینی شاهرودی ظهور حضرت محمد (ص) را مرادف نجات بشریت از جهالت و کفر و نادانی دانست و تأکید کرد: دین اسلام، انسان را به فطرتش باز می‌گرداند و هر چیزی در این دین، جای حق خود ایستاده و عدالت اسلامی در اوج کمال است.

وی با تشریح این‌که خداوند در قرآن کریم به صراحت می‌فرماید، امت اسلام امت واحده شود، اظهار کرد: هفته وحدت عصاره تفکر مقام معظم رهبری در حوزه وحدت مسلمانان است و این تفکر ریشه در قرآن و عترت علیهما السلام دارد.

نماینده ولی فقیه در استان کردستان ادامه داد: آیه کریمه «واعتصموا بحبل الله جمیعا و لاتفرقو»، راه رستگاری و فلاح مسلمین را در عمل به دستورات خداوند و ارتباط با قران و اهل بیت و دوری از تفرقه معرفی می‌کند و مسلمانان با الفتی که خداوند در قلوب آن‌ها ایجاد کرده است امتی واحد هستند که خداوند سبحان را به‌عنوان معبود و خالق هستی می‌شناسند.

وی تسلط دشمنان بر امت اسلامی را منوط و مربوط به تفرقه آنان دانست و خاطرنشان کرد: دشمن تنها زمانی می‌تواند مسلط شود که وحدت میان آن‌ها از بین برود، لذا دشمن تفرقه میان شیعه و سنی و اقوام مختلف را عملیاتی کرده است.

این استاد حوزه و دانشگاه وحدت و تقریب مذاهب را مبتنی بر قول خداوند و پیامبر اسلام (ص) دانست که وجه اشتراک آن‌ها قرآن است و افزود: بسیاری از اهل سنت نیز دوستی و مودت با اهل بیت را توشه راه خود دارند.

وی تفاوت میان فتاوا در مسایل فقهی شیعه و سایر مذاهب اهل سنت را بسیار اندک دانست و توضیح داد: در مسایل فقهی نیز تفاوت میان فتاوای اختصاصی شیعه با سایر مذاهب اهل سنت بسیار اندک و در حد چند مسئله اندک است و سایر مذاهب نیز در همین حد تفاوت‌های فتوایی با یکدیگر دارند.

نماینده ولی فقیه در استان کردستان، یکی از اهداف انقلاب اسلامی ایران را همراهی و همگامی تمامی مسلمانان جهان و تحقق امت واحده ی اسلامی دانست و اظهار کرد: امروز وعده خداوند در حال تحقق است و طبق نظر مذاهب اسلامی تکیه بر یک اولی الامر در راه مبارزه با طاغوت و تشکیل حکومت اسلامی، ضروری است.

وی ابراز امیدواری کرد: مبارزه با طاغوت تا تحویل پرچم حکومت اسلامی به صاحب اصلی آن ادامه یابد و انقلاب اسلامی ایران در نهایت زمینه ساز ظهور نابودی تمامی ظالمین شود.