رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد همدان هشدار داد: ساماندهی مسیر اصلی ورودی به این دانشگاه برای جلوگیری از رویدادی شبیه به حادثه تلخ واحد علوم و تحقیقات الزامیست.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری آنا از همدان، مرتضی قائمی عصر سه‌شنبه در صحن علنی شورای اسلامی شهر همدان با اشاره به حادثه تلخ واژگونی اتوبوس در دانشگاه آزاد اسلامی واحد علوم تحقیقات تهران، گفت: مسیر دسترسی یکهزار و ۸۰۰ متری منتهی به دانشگاه آزاد اسلامی همدان خطرساز است و جان دانشجویان را تهدید می‌کند.

وی افزود: آنچه که امروز همواره جزء دغدغه‌های اصلی دانشگاه آزاد اسلامی همدان به شمار می‌رود، اصلاح مسیر تردد دانشجویان و اعضای هیات علمی و کارمندان شاغل در این واحد دانشگاهی است؛ چراکه بی‌توجهی به این موضوع می‌تواند حادثه‌ای شبیه به واژگونی اتوبوس در واحدعلوم و تحقیقات دانشگاه آزاد اسلامی را پدید آورد.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان همدان افزود: چند مرتبه با مسئولان درباره خطرسازبودن این مسیر مکاتبه کرده‌ایم و حتی استاندار سابق نیز قول‌هایی برای استانداردسازی این مسیر دادند؛ اما تاکنون اقدامی عملی برای حل این مشکل صورت نگرفته است.

قائمی، تعریض و استانداردسازی این مسیر را اولویت اصلی دانشگاه آزاد اسلامی همدان در طرح‌های عمرانی دانست و گفت: بودجه دانشگاه توان اجرای این طرح را نمی‌دهد و از مسئولان درخواست حمایت داریم.

دبیر هیئت امنای دانشگاه آزاد اسلامی استان همدان بیان کرد: دانشگاه‌ها منشأ تحول، رشد و توسعه در کشور است و توسعه در هر زمینه، نیازمند درخشش و اعلام نظر دانشگاهیان است؛ از این رو انتظار می‌رود تا این افراد فرهیخته از ارزش خود باخبر بوده و نسبت به خدمت رسانی به کشور اقدام کنند.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد همدان کمک به مدیران در راستای تحقق مطالبات مردم را از سیاست‌های دانشگاه آزاد اسلامی دانست و تصریح کرد: کمک دانشگاه آزاد اسلامی می‌تواند بار بزرگی را از دوش مدیران مسئولان شهر برداشته و در راستای مدیریت شهری مفید و مؤثر واقع شود.

قائمی درباره اجرای طرح پایش در دانشگاه‌های آزاد اسلامی تصریح کرد: در این طرح تمام دانشگاه‌های کشور باید به شکلی متمرکز و موضوعی به ابعاد گوناگون مدیریت شهری پرداخته و متناسب با تحقیقات انجام شده فعالیت لازم را انجام دهند.

وی با تأکید بر اینکه غالب دانشجویان دانشگاه آزاد اسلامی از دانشگاه‌های دیگر نخبه و افتخارآمیزتر هستند، عنوان کرد: افزایش مهارت دانشجویان در دوران تحصیل به‌منظور توانایی در ایجاد اشتغال‌زایی و کارآفرینی پس از پایان تحصیل و فعالیت در حوزه‌های دانش‌بنیان نیز از دیگر سیاست‌های این دانشگاه در تربیت دانشجویان است.

قائمی با بیان اینکه دانشگاه آزاد اسلامی توانایی کمک به کل کشور را دارد، افزود: با توجه به محاصره‌های شدید علمی، تحصیلی و اقتصادی، فعالیت‌های دانش‌بنیان تنها راه نجات از این محاصره‌های سخت دشمن را پدید می‌آورد؛ از این رو دانشگاه آزاد اسلامی با تربیت دانشجویانی نخبه توانایی کمک‌هایی بزرگ به کشور را دارد.