نخستین کنفرانس پژوهش‌های کاربردی در علوم ورزشی با هدف گردهم آوردن جامعه دانشگاهی، محققان و پژوهشگران به‌منظور تبادل و به اشتراک‌گذاری تجارب و نتایج تحقیقات خود در مورد تمام جنبه‌های تخصصی علوم ورزشی و میان‌رشته‌ای برگزار می‌شود.

بیش از ۳۲۰ مقاله علمی به دبیرخانه این همایش رسیده که از این تعداد ۲۲۱ مقاله به‌صورت سخنرانی و پوستر برگزیده‌ شده است.

در بخش مدیریت ورزش ۲۵ مقاله به‌صورت سخنرانی و ۹۷ مقاله به‌صورت پوستر در محور فیزیولوژی ۲۲ مقاله به‌صورت سخنرانی و ۳۱ مقاله به‌صورت پوستر در محور بیومکانیک، آسیب‌شناسی، حرکت اصلاحی و رفتار حرکتی ۲۱ مقاله به‌صورت سخنرانی و ۲۵ مقاله به‌صورت پوستر در دو روز برگزاری این همایش ارائه خواهد شد.

با توجه به هماهنگی‌های به‌عمل‌آمده با پایگاه استنادی علوم جهان اسلام ISC همه مقالات پذیرش‌شده به‌صورت رایگان در ISC نمایه خواهند شد.

نتایج داوری مقالات ارسالی برای این دبیرخانه بر روی سایت این کنفرانس به نشانیarss.iauh.ac.ir اعلام شده است. این همایش روزهای ۱۹ و ۲۰ مرداد جاری در دانشگاه آزاد اسلامی همدان برگزار می‌شود.

فیزیولوژی ورزشی و تغذیه ورزشی، ورزش همگانی و آمادگی جسمانی، آسیب‌شناسی و حرکات اصلاحی، بیومکانیک و فناوری ورزشی، حقوق ورزشی، رفتار حرکتی، ورزش بانوان از اصلی‌ترین محورهای همایش کنفرانس ملی پژوهش‌های کاربردی در علوم ورزشی در دانشگاه آزاد اسلامی همدان است.

از همه متخصصان، کارشناسان، دانشجویان، پژوهشگران و دانشمندان مراکز علمی، تحقیقاتی و دانشگاهی دعوت به عمل آمده تا بدون ارائه مقاله به‌عنوان شرکت‌کننده آزاد از این رویداد علمی استفاده کنند.