رئیس دانشگاه آزاد اسلامی همدان گفت: امتحانات پایان ترم تعدادی از واحدها و مراکز دانشگاه آزاد اسلامی در استان همدان به صورت غیرحضوری برگزار می شود.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی همدان، دکتر مرتضی قائمی با بیان اینکه حفظ سلامت روحی و جسمی دانشجویان و خانواده های ایشان در اولویت تصمیم گیری های مجموعه ی مدیریتی دانشگاه آزاد اسلامی در سطح استان قرار دارد گفت: با اخذ مجوزهای لازم از مبادی ذیربط، امتحانات پایان ترم تعدادی از واحدها و مراکز دانشگاه آزاد اسلامی در استان همدان به صورت غیرحضوری برگزار می شود.

قائمی افزود: با توجه به درخواست های مکرر دانشجویان، نظرسنجی های دقیق، بررسی نقشه کرونا در نقاط مختلف استان همدان و تحلیل اوضاع در این استان و اخذ مجوز از ستاد استانی مبارزه با بیماری کرونا و سازمان مرکزی دانشگاه آزاد اسلامی، امتحانات پایان ترم نیمسال دوم تحصیلی ۹۹-۹۸ دانشگاه آزاد اسلامی در واحدها و مراکز همدان، ملایر، تویسرکان، نهاوند، کبودراهنگ و آموزشکده های سما همدان و ملایر به صورت غیرحضوری برگزار می گردد.

وی تشریح کرد: با توجه به جمعیت دانشجویی و نقشه بیماری کرونا در استان همدان امتحانات پایان ترم واحد اسدآباد و مراکز بهار، رزن، قروه درجزین و سامن به صورت حضوری برگزار می گردد.

دبیر هیات امنا و رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان همدان با اشاره به تعویق یک هفته ای امتحانات در استان همدان ابراز داشت: هماهنگی بعمل آمده با ستاد استانی حاکی از لزوم تصمیم گیری جدید و متناسب با ویژگی های استان همدان بود که در همین راستا برنامه ی امتحانی هفته ی اول تغییر پیدا کرد و زمانبندی جدید به صورت سیستماتیک انجام شد.

وی اضافه کرد: برنامه ریزی جدید آموزشی انجام شده و در پرتال دانشجویان و اساتید به نشانی http://login.iauh.ac.ir/login.aspx در دسترس ایشان قرار گرفته است.

قائمی تصریح کرد: اطلاعات مرتبط با نرم افزار امتحانات و جزئیات مورد نیاز دانشجویان در واحدها و مراکزی که به صورت غیر حضوری برگزار می گردد، به زودی از طریق سایت دانشگاه آزاد اسلامی همدان به نشانی IAUH.AC.IR بارگذاری می گردد.

خاطر نشان می گردد، بر اساس اعلام ستاد استانی مبارزه با بیماری کرونا در شهرهای استان همدان وضعیت زرد و قرمز حاکم است که بر این اساس و با توجه به بوم ساخت شهرهای مختلف و جمعیت دانشجویی واحدها و مراکز دانشگاه آزاد اسلامی در استان، در خصوص امتحانات پایان ترم جاری تصمیم گیری لازم اتخاذ گردید.