فصلنامه مطالعات محیطی هفت‌حصار دانشگاه آزاد اسلامی واحد همدان، درجه علمی با رتبه «ب» را از وزارت علوم، تحقیقات و فناوری اخذ کرد.

کیانوش ذاکر‌ حقیقی مدیر مسئول فصلنامه مطالعات محیطی هفت‌حصار درباره اخذ درجه علمی با رتبه «ب» از وزارت علوم، تحقیقات و فناوری به خبرنگار روابط عمومی واحد همدان گفت: این سومین مجله از مجلات دانشگاه آزاد اسلامی بوده که در حوزه هنر و معماری موفق به دریافت درجه علمی از وزارت علوم، تحقیقات و فناوری شده است.

ذاکرحقیقی افزود: فصلنامه مطالعات محیطی هفت‌حصار، از سال ۹۱ با اخذ مجوز از سازمان مرکزی دانشگاه آزاد اسلامی و دریافت مجوز از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، فعالیت خود را به‌صورت رسمی در دانشگاه آزاد اسلامی واحد همدان آغاز کرد و پس از چاپ ۳۰ شماره در ارزیابی کمیسیون نشریات وزارت علوم، تحقیقات و فناوری در مرداد ماه ۱۳۹۹ موفق به اخذ درجه علمی با رتبه «ب» (علمی-پژوهشی سابق) شد.

دانشیار گروه شهرسازی دانشگاه آزاد اسلامی واحد همدان تشریح کرد: برای دریافت درجه علمی برنامه‌ریزی دقیق یک‌ساله و فعالیت‌های متعددی از جمله تقویت و تغییر اعضای هیئت‌ تحریریه فصلنامه، اصلاح فرایند داوری مقالات به‌صورت برخط، و چاپ به موقع نسخ فصلنامه در دستور کار قرار گرفت.

 این‌ استاد دانشگاه بیان کرد: فصلنامه مطالعات محیطی هفت‌حصار سومین مجله از مجلات دانشگاه آزاد اسلامی است که در حوزه هنر و معماری موفق به دریافت درجه علمی از وزارت علوم، تحقیقات و فناوری شده است و پیش از این فصلنامه هویت‌شهر به صاحب امتیازی دانشگاه آزاد اسلامی واحد علوم و تحقیقات و فصلنامه Space ontology International Journal به صاحب امتیازی دانشگاه آزاد اسلامی واحد قزوین موفق به کسب این درجه شده بودند.

ذاکرحقیقی اظهار کرد: این فصلنامه به‌منظور گسترش و نشر مقالات محققان و صاحب‌نظران کشوری به زبان فارسی در زمینه دانش شهرسازی (برنامه‌ریزی، مدیریت و طراحی شهری) و حوزه‌های مختلف دانش معماری فعالیت می‌کند.

وی توفیق در کسب این رتبه حائز اهمیت را مرهون تلاش و کوشش تیم اجرایی مجموعه فصلنامه علمی مطالعات محیطی هفت‌حصار دانست و تاکید کرد:  تیم اجرایی به سردبیری حمید ماجدی، مدیریت اجرایی فصلنامه، مهندس عباس فخرایی، اعضای هیئت تحریریه و داوران و نویسندگان مقالات فصلنامه نقش اساسی در این موفقیت ایفا کرده‌اند.

 این استاد دانشگاه هدف‌گذاری فصلنامه در سال آتی را علاوه بر ارتقای کیفی مقالات، تلاش برای دریافت نمایه‌های معتبر داخلی و بین‌المللی عنوان و ابراز امیدواری کرد: با حمایت مسئولان دانشگاه آزاد اسلامی واحد همدان و تلاش همه جانبه تیم اجرایی، این مهم محقق شود.