دانشجوی برگزیده دانشگاه آزاد اسلامی گفت: اگر دانشگاه آزاد اسلامی شکل نمی‌گرفت در حوزه علم، آگاهی و علم‌اندوزی کشور دچار نقصان بود و ظرفیت دانشگاه‌های دولتی کارآمد نبود.

ضرغام پرنیان دانشجوی مقطع دکتری رشته اندیشه سیاسی دانشگاه آزاد همدان در گفتگوی اختصاصی با خبرنگار خبرگزاری آنا در همدان گفت: بنده به لطف خدا و به خاطر فعالیت‌های جهادی و فرهنگی توانستم به‌عنوان دانشجوی برگزید در دانشگاه آزاد اسلامی معرفی و موردتقدیر رئیس این دانشگاه قرار گیرم.

وی افزود: بیش از ۱۰ سال است بنده به‌عناوین‌مختلف همچون عضو شورای مشورتی مرکز مطالعات راهبردی و هدایت حرکت‌های جهادی کشور، مسئول برگزاری اردوهای جهادی تجمیعی استان لرستان ، مسئول اعتقادی و فرهنگیاردوهای جهادی لرستان در اردوهای تجمیعی مسئول نظارت و ارزشیابیاردوهای جهادی، تشکیل گروه جهادی مریدان ولایت، ارتباط مستقیم با اردوهای جهادی دارم.

پرنیان با اشاره به اینکه وی رئیس مجمع اعتلای سازندگی گروهای جهادی استان لرستان را داشته گفت: ثمره این مجمع ساخت پنج مسجد بانام صاحب‌الزماندر استان لرستان و استان همدان، ساخت چندین سرویس بهداشتی و حمام در مناطق محروم لرستان و همدان، ساخت و مرمت پنج حسینیه در مناطق محروم لرستان، مرمت بقعه امامزاده بدیع‌الزمان در نهاوند، مرمت چهار منبع آب آشامیدنی در دور دسترس ترین مناطق محروم استان‌های لرستان است.

پرنیان اظهار کرد: در کنار برنامه‌های عمرانی برگزاری ۲۱ یادواره شهدا روستاهای مناطق محروم در ایام اردو ، رسیدگی به مشکلات درمان بیش از صد نفر از افرادبی‌بضاعت مناطق محروم به‌صورت رایزنی با مسئولین علوم پزشکی و خیرین سلامت که پنج نفر از آنها هزینه‌های درمانشان بالای۵۰ میلیون ریال بوده است از دیگر اقدامات بنده در ارودهای جهادی است.

وی اظهار کرد: سابقه عضویت در هسته مرکزی کرسی‌های آزاداندیشی سازمان بسیج دانشجویی کشور، دبیر کرسی های آزاداندیشی ناحیه دانشجویی لرستان و دبیرتشکلهای دانشجویی لرستان در کرسی‌های آزاداندیشی از سوابق دیگر این دانشجوی برگزیده دانشگاه آزاد اسلامی همدان در سطح کشور است.

وی که سوابق بسیاری در قالب فعالیت‌های فرهنگی دارد گفت: اگر دانشگاه آزاد اسلامی شکل نمی‌گرفت قطعاً جامعه در حوزه آگاهی و علم‌آموزی به بلوغ امروزی نمی‌رسید و پیشرفت علمی جامعه مدیون دانشگاه آزاد اسلامی است.

وی گفت: متأسفانه یک رویکرد خودکامگی در سال‌های گذشته فعالیت این شجره طیبه انقلاب اسلامی را به حاشیه برد و اگر فضایی که در آن روزها شکل گرفت تشکیل نمی‌شد امروز وضعیت اقتصادی و فرهنگی جامعه بسیار فراتر از وضع موجود بود.

دانشجوی دکترای رشته اندیشه سیاسی دانشگاه آزاد اسلامی همدان اظهار کرد: اگر جریان‌های سیاسی در دانشگاه حاکم شود علم و توسعه به بیراه خواهد رفت و هیچ رویکرد مثبتی در دانشگاه‌ها اتفاق نخواهد افتاد.

این فعال دانشجویی گفت: اگر در چارچوب گفتمان انقلاب اسلامی به‌صورتجهادی و انقلابی در دانشگاه آزاد اسلامی حرکت می‌کردیم امروز نباید دل‌نگرانعدم حضور دانشجویان در این دانشگاه بودیم و به‌طورقطع و یقین دانشگاه آزاد اسلامی برای ادامه تحصیل انتخاب هر ایرانی بود.

پرنیان تأکید کرد: اگر نگاه سلیقه‌ای وابسته به هر جریان وجود داشته باشد، کارکردهای اصلی دانشگاه آزاد اسلامی با مشکل مواجه می‌شود اما امروز اگر مااعتقادداریم رشد علمی و حرکت جهادی باید طبق فرمایشات مقام معظم رهبری در دانشگاه شکل بگیرد باید تمام زیرساخت‌های لازم برای تحقق این آرمان رافراهم‌سازیم.

وی تصریح کرد در حوزه کارهای فرهنگی و اعتقادی دانشگاه آزاد اسلامی به یکی از ارکان فرهنگی جامعه تبدیل‌شده به‌طور مثال در مباحث اردوهای جهادی در دانشگاه آزاد اسلامی در هر استان بیش از ۱۰ تا ۱۵ گروه جهادی فعالیتمی‌کند که این آمار در دانشگاه‌های دولتی دو تا سه گروه است و این فرصتیبی‌نظیر است برای توسعه فرهنگ غنی اسلامی است.

پرنیان با اشاره به گفتگوی خصوصی با رئیس دانشگاه آزاد اسلامی و دغدغه ایشان به‌عنوان انتخاب اول دانشگاه آزاد اسلامی خانواده‌های ایرانی گفت: دکترطهرانچی دارای روحیه جهادی است و این نگاه عالمانه و خردمندانه می‌تواند به واقعیت تبدیل شود اما اگر می‌خواهیم انتخاب اول خانواده‌ها باشیم باید به کیفیت و ارتقاء سیستم سازمانی توجه ویژگی کنیم.

وی تصریح کرد ین اتفاق زمانی رخ می‌دهد که در دو بعد جهادی عمل کنیم اولساختار کیفی آموزش دوم رفع دغدغه ای درون‌سازمانی دانشگاه آزاداسلامی نسبت به ارتقا حقوق و مزایای کارمندان و اعضای هیئت علمی و اساتید با توجه به فاصله حقوقی با اساتید و کارمندان دیگر دانشگاه‌ها دیگر… ساعات کاری کارمندان دانشگاه آزاد چند ساعت بیشتر از دیگر ادارات دولتی است.

پرنیان تصریح کرد: انشالله به‌زودی تشکیل گروه جهادی (وهب) دانشگاه آزاد اسلامی همدان شکل خواهد گرفت و خدمات فرهنگی و عمرانی را ارائه خواهد کرد.