رئیس مرکز رشد دانشگاه آزاد اسلامی همدان گفت: ایده شو بهره وری انرژی یک همکاری سه جانبه بین مرکز رشد واحد همدان، باشگاه پژوهشگران و نخبگان جوان واحد همدان و شرکت شهرک های صنعتی استان همدان بود.

رئیس مرکز رشد دانتشگاه آزاد اسلامی همدان در گفت و گوی اختصاصی با خبرنگار خبرگزاری آنا درهمدان با بیان اینکه کلیه رویدادهای حوزه کارآفرینی، با هدف نهادینه کردن ارائه ایده های خلاقانه و نوآورانه و تکیه بر حل مسئله برگزار می‌شود، تصریح کرد: «ایده شو یک رویداد جالب کارآفرینی است که شبیه به اولین روز استارتاپ ویکند برگزار می‌شود.

مهدی عسکری کیا افزود: در این رویداد به افراد این امکان داده می‌شود تا در محیطی دوستانه به بیان ایده‌های نوآورانه خود بپردازند و ضمن کسب مهارت‌های ایده پردازی و ارائه ایده، ایده‌های خود را در بوته نقد برای بهبود آن‌ها و مبنا قرار گرفتن برای راه‌اندازی یک کسب‌وکار نوپای موفق قرار دهند.

وی درباره به رویداد استارتاپی ایده شو بهره وری انرژی گفت: ایده شو بهره وری انرژی یک همکاری سه جانبه بین مرکز رشد واحد همدان، باشگاه پژوهشگران و نخبگان جوان واحد همدان و شرکت شهرک های صنعتی استان همدان بود که در مرکز خدمات فناوری کسب و کار همدان برگزار شد.

وی تصریح کرد: تمرکز اصلی این رویداد بر بهینه سازی کانی های غیر فلزی و مصالح ساختمانی بود که به لطف حضور خداوند متعال، بسیار عالی برگزار شد و انشالله راه را برای برگزاری رویدادهای جدی تر هموار کرد.

رئیس مرکز رشد واحد همدان افزود: تعداد کل ایده های رسیده به دبیرخانه این رویداد ۲۶ مورد بود که ۸ ایده به دلیل نقص کلی در ارائه غیر قابل ارجاع به داوری بود. در نهایت پس از داوری مرحله اول از ۱۸ ایده داوری شده، ۹ ایده به مرحله ارائه رسیدند. برای داوری طرح ها از داورانی از اعضاء هیئت علمی دانشگاه و کارشناسان خبره صنعتی بهره گیری شده بود. نهایتا در روز رویداد ۸ طرح پرزنت شدند که به طرح های برتر جوایز نقدی تقدیم شد. .

این عضو هیات علمی گروه مکانیک که مدیر اجرائی این رویداد بود، ضمن ابراز خرسندی از استقبال دانشجویان رشته های عمران، معماری و مکانیک از این رویداد، تصریح کرد: ایده ممتاز انتخاب شده در این رویداد، تولید سیمان سازگار با محیط زیست از ضایعات آهن بود، که به شدت مورد استقبال حاضرین قرار گرفت.

وی تاکیید کرد مرکز رشد دانشگاه آزاد اسلامی همدان، برگزاری ۳ رویداد استارتاپی دیگر، در قالب ایده شو را در برنامه های سال جاری خود دارد.