مراسم آبروی آب به مناسبت هفته بسیج و به همت پایگاه بسیج کارمندی دانشگاه آزاد اسلامی همدان با حضور سردار میرزا محمد سلگی صاحب خاطرات و حمید حسام نویسنده کتاب «آب هرگز نمی‌میرد« در این واحد دانشگاهی برگزار می‌شود.

فرمانده پایگاه بسیج کارمندی شهید مطهری دانشگاه آزاد اسلامی همدان با اعلام این خبر در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری آنا اظهار کرد: «دیدن جلد کتابی که رویش نوشته خاطرات فرمانده‌ گردان «حضرت ابوالفضل علیه‌السلام»، آن‌ هم با عنوان «آب هرگز نمی‌میرد»، به‌خودی‌ خود آنقدر جذاب هست که آدم را ترغیب کند به خریدن و خواندن آن و شاید برای همین است که سراسر کتاب، بوی آن حضرت را به خود گرفته است.»

مرتضی پورنجفی بیان کرد: راوی داستان کتاب «آب هرگز نمی‌میرد» در دست‌نوشته‌ای که در ابتدای کتاب، خودنمایی می‌کند، چنین نوشته است: از روزی که در ۶ سالگی روضه‌ی مشک و سقا را از پدرم شنیدم تا زمانی که دستم به داس و خوشه‌های گندم گره خورد، رد این بوی خوش را گرفتم تا به زیر علم عباس علیه‌السلام رسیدم، اتفاقی نبود.

فرمانده پایگاه بسیج کارمندی شهید مطهری دانشگاه آزاد اسلامی همدان با اشاره به تقریظ رهبر انقلاب بر کتاب «آب هرگز نمی‌میرد» تصریح کرد: در این تقریظ آمده است: سلام بر یاران حسین (علیه‌السلام) و سلام بر لشگر انصارالحسین همدان؛ و سلام بر شهیدان، دلاوران، فدائیان، شیران روز و عابدان شب؛ و سلام بر شهید زنده میرزا محمد سُلگی و بر همسر باایمان و صبور او؛ و سلام بر حمید حسام که دردانه‌هایی چون سُلگی و خوش لفظ را به ما شناساند. ساعت‌های خوش و باصفائی را با این کتاب گذراندم و بارها با دریغ و حسرت گفتم:

درنگی کرده بودم کاش در بزم جنون من هم / لبی‌تر کرده زان صهبای جام پرفسون من هم

هزاران کام در راه است و دل مشتاق و من حیران / که ره چون می‌توانم یافتن سوی درون من هم …

در میان کتاب‌های خاطرات جنگ، این، یکی از بهترین‌ها است. نگارش درست و قوی، ذوق سرشار، سلیقه و حوصله، همّت بلند، همه باهم دست‌به‌کار تولید این اثر شده‌اند. کتاب خانم ضرّابی در شرح حال شهید عالی‌مقام علی چیت‌سازیان نیز دارای همین برجستگی‌ها است. این دو نفر از ستارگان اقبال همدانند.

پورنجفی اظهار کرد: این مراسم روز سه شنبه با حضور بسیجیان دانشگاه آزاد اسلامی همدان و بسیجیان کارمند سازمان‌ها و ادارات شهرستان همدان در دانشگاه آزاد اسلامی همدان برگزار می‌شود.