تیم های دانشجویان پسر دانشگاه آزاد اسلامی همدان و علوم تحقیقات تهران، در پی صعود به فینال مسابقات والیبال دسته دوم دانشگاه آزاد اسلامی، به لیگ دسته یک این مسابقات صعود کردند.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی همدان، در نخستین بازی نیمه نهایی از سری مسابقات والیبال دسته دوم دانشگاه آزاد اسلامی که در سالن ۳۰۰۰نفره امام علی (ع) دانشگاه آزاد اسلامی همدان برگزار شد، تیم علوم تحقیقات تهران موفق شد با حساب ۲ بر ۱ بر تیم قدرتمند سمنان غلبه کند.

پسران سمنانی که در مرحله مقدماتی در گروه ب مسابقات با تیم های خراسان شمالی، نجف آباد، همدان میزبان و قم هم گروه بودند، هر چهار بازی قبلی در مرحله مقدماتی را با پیروزی پشت سرگذاشته و به عنوان تیم اول گروه ب به مصاف بلند قامتان علوم و تحقیقات می رفتند که به عنوان تیم دوم گروه الف پای به این دیدار گذاشته بودند.

در ست اول این مسابقه همه چیز پایاپای پیش می رفت و گاهی علوم تحقیقات و زمانی سمنان از حریف پیشی می گرفتند، که در نهایت تهرانی ها موفق شد با نتیجه بسیار نزدیک ۲۶ بر ۲۴ این دست را به سود خود پایان دهند.

ست دوم اما زمان خودنمایی پسران سمنان بود که در طول این دست از مسابقه اقتدار خود را بر حریف دیکته کرده و در نهایت با نتیجه ۲۵ بر ۲۰ حریف تهرانی را نزد مربیان فرستادند.

اما در ست سوم مجددا ورق برگشت و دانشجویان علوم و تحقیقات که خطر باخت را در کمین می دیدند با تمرکز فوق العاده عنان مسابقه در دست گرفتند و با برتری خوبی که در دفاع روی تور کسب کردند، ۲۵ بر ۲۰ پیروز شده و در نتیجه کلی مسابقه ۲ بر ۱ حریف قدرتمند خود را به زانو درآوردند.

دومین بازی نیمه نهایی اما محل دیدار دو قدرت این دوره از مسابقات یعنی یزد بدون شکست و همدان میزبان بود، جایی که یزد، سرگروه الف مسابقات ، بدون شکست در مرحله مقدماتی به مصاف پسران همدان آمده بودند.

همدان در گروه ب مقدماتی با سه پیروزی و تنها یک شکست مقابل سمنان، به عنوان تیم دوم به مرحله نیمه نهایی صعود کرده بود و اگر فینال را می خواست، باید یزد توانمند را درهم می شکست.

سوت ست اول مسابقه که به صدا در آمد خیال تماشاگران میزبان از پیروزی در این دست راحت شد، چرا که بلند قامتان همدانی در همان لحظات ابتدایی به ناگاه اختلاف امتیازی فوق العاده ای ایجاد کردند و هر چه زمان به جلو می رفت، این اختلاف بیشتر و بیشتر شد به نحوی که در پایان این دست از مسابقه اختلافی ۱۴ امتیازی بر تابلو امتیازی مسابقات نقش بست و همدان با حساب ۲۵ بر ۱۱ پیروز شد.

دانشجویان یزد اکنون فینال در دورترین فاصله از خود می دیدند، در نتیجه در ست دوم هرآنچه در توان داشتند به نمایش گذاشتند و تا امتیاز ۲۰ پایاپای همدان پیش رفتند، اما در این لحظه تعویض های به موقع مربی همدان و وقفه ی استراحتی که درخواست کرد در نظم تیمی یزد ایجاد اختلال کرد و همدان موفق شد دست دوم را نیز با حساب ۲۵ بر ۲۲ و کل مسابقه را ۲ بر ۰ برنده شود.

به این ترتیب تیم های دانشجویان دانشگاه آزاد اسلامی همدان و علوم تحقیقات تهران ضمن صعود به فینال مسابقات، جواز حضور در لیگ دسته یک والیبال دانشگاه آزاد اسلامی را کسب کردند، تیم های والیبال دانشجویان پسر دانشگاه آزاد اسلامی سمنان و یزد نیز دیدار رده بندی را برگزار خواهند کرد.